گروه معادن ساير حوزه ها
 
امیرآبادی فراهانی مطرح کرد:
سوءمدیریت در معدن منگنز قم
گروه معادن >ساير حوزه ها - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: رکود ساختمان، ذوب آهن اصفهان را با مشکل مواجه کرده و تولیدات این مجموعه در پی رکود بازار فروش کاهش یافته و این مجموعه نتوانسته مطالبات شرکت هایی از جمله معدن منگنز را پرداخت کند.
به گزارش ماین نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به مشکل کارگران معدن منگنز اظهار داشت: گرفتاری معدن منگنز یک بحث ملی است که به رکود و نبود بازار فروش برمی گردد و این مساله چرخه ای است که روند تأمین منابع مالی معدن را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به کاهش ساخت و ساز در کشور و رکود خرید و فروش مصالح ساختمانی تصریح کرد: رکود ساختمان، ذوب آهن اصفهان را با مشکل مواجه کرده و تولیدات این مجموعه در پی رکود بازار فروش کاهش یافته و استفاده از مواد خام آن ها نیز کاهش یافته و به همین دلیل نقدینگی آن ها با مشکل مواجه شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همین کمبود نقدینگی ذوب آهن موجب شده، آن ها نتوانند مطالبات زیرمجموعه های خود از جمله شرکت هایی که مواد خام آن ها را تأمین می کنند را پرداخت کنند و این شرکت ها نیز که معدن منگنز هم جزو آن هاست با مشکلات متعدد مالی مواجه شوند.

وی مشکل دوم معدن منگنز را سوءمدیریت دانست و گفت: با اینکه سوء مدیریت درصد کمتری در مشکلات به وجود آمده در معدن منگنز مؤثر بوده اما نمی توان از اثر آن بر ایجاد روند کاهش نقدینگی چشم پوشی کرد، البته هیأت مدیره این شرکت بارها تغییراتی در سیستم مدیریتی آن انجام داده اند اما به نتیجه لازم دست نیافته اند.

امیرآبادی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس پیگیر مشکلات معدن منگنز هستند، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس و مسوولان اگر چند روز تأخیر در دریافت حقوق داشته باشند چه اقدامی می کنند و قطعاً بارها اعتراض خواهند کرد اما کارگری که در معدن منگنز در این وضعیت کار می کند و چندماه حقوق نگرفته و مشکلات متعدد مالی گریبانگیر او شده از من انقلابی تر است و باید مسوولان تلاش کنند این گرفتاری برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکل معدن منگنز در بسیاری از صنایع کشور ایجاد شده است، افزود: نبود نقدینگی و ضعف بازار فروش بسیاری از کارخانه های کشور را با مشکل مواجه کرده و صنایع بسیاری درگیر این معضل شده اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 33788
 
مرجع : خبرگزاری فارس