گروه معادن سنگ آهن
 
مصری نژاد به ماین نیوز خبر داد:
پیشرفت ۴۰ درصدی طرح افزایش ظرفیت گندله‌سازی اردکان
تلفیق دانش بومی و خارجی در این مجتمع
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر امور مجتمع گندله‌سازی اردکان درباره آخرین وضعیت این مجتمع صنعتی اظهار کرد: در ارتباط با آخرین اطلاعات پروژه گندله‌سازی اردکان باید بگویم که خوشبختانه طرح افزایش ظرفیت حدود 40 درصد پیشرفت داشته است بطوریکه این پیشرفت در افزایش ظرفیت منجر به افزایش تولید شد و تولید از 11 هزار و 300 تن در روز به 13 هزار 200 تن رسیده است. البته تا زمانی که این موضوع پایدار نشود، اعلام رسمی صورت نخواهد گرفت.
 
محمود مصری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز افزود: باید تغییرات اساسی انجام گرفته تا تولید پایدار شده و به عدد 4 میلیون تن در سال برسد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز درباره اینکه با قرارگیری در دوران پسابرجام و اتفاقات رخ داده در بحث ال سی آیا وضعیت کنونی توانسته به مراودات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با شرکت‌های خارجی سرعت بخشد؟ افزود: ما در مجتمع چادرملو درگیر موضوعی به نام ال‌سی نبودیم زیرا همیشه به دلیل محدودیت‌های موجود به صورت نقدی اقدام می‌کردیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیشتر پروژه‌‌های ما رو به اتمام است، در نتیجه مشکلات اساسی در زمینه ال‌سی در آنها وجود نداشته و امیدوار هستیم دوستان ما که در زمینه ال‌سی با مشکل مواجه هستند هرچه سریعتر مشکلات آنها حل شود.

به گفته مصری نژاد، بدون شک روابط با کشورهای دیگر دستخوش تغییراتی شده است که به دنبال آن شرکت‌های بیشتری به ما مراجعه کرده و برای همکاری اعلام آمادگی می‌کنند. امیدوار هستیم این موضوع توسعه یابد.

مدیر امور مجتمع گندله‌سازی اردکان با اشاره به حل مشکلات بانکی و سوئیفت تصریح کرد: با حل شدن این مشکلات وضعیت بهتر خواهد شد و می‌توان شاهد توسعه هرچه بیشتر در بخش معدن بود.

مصری نژاد همچنین درباره انتخاب تکنولوژی از کوبه استیل در پروژه گندله‌سازی، اظهار کرد: کوبه استیل سازنده این پروژه است. در واقع طراحی اصلی مربوط به آن بوده؛ بنابراین برای طرح افزایش تولید اطلاعات خود را با آنها به مشارکت گذاشته و آنها اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرده و سپس با دانش موجود در ایران ادغام می‌کنند. در نتیجه این کار دانش بومی و خارجی با یکدیگر تلفیق شده که خوشبختانه نتایج مثبتی تا به این لحظه به همراه داشته است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه چادرملو اظهار کرد: به نظر می‌آید با انجام این کار می‌توان طرح‌های شرکت را با سرعت بیشتری اجرایی کرد.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب: 31744