گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
آخرین اظهارنظر رئیس سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری آلومینیوم المهدی
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد ماجرای واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال گفت: پس از گذشت ۵ ماه از واگذاری این دارایی، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کشور به نحوه واگذاری این دارایی ورود کردند که پس از بررسی‌ها تردید آنها از بابت قیمت‌گذاری برطرف و در زمینه نبود مشکل برای واگذاری سهام المهدی به اغنا رسیدند به طوری که با الحاقیه‌ای به مصوبه واگذاری از این معامله دفاع کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، عبداله پورحسینی افزود: آلومینیوم المهدی که از سال ۷۴ شروع به فعالیت کرده، نه تنها ریالی برای دولت سود نداشته، بلکه ۵۰۰ میلیارد تومان نیز زیان انباشته بر روی دست دولت گذاشته است، اگر به صفر ریال هم این دارایی به مزایده گذاشته می‌شد، اتفاق خاصی بیرای دولت نمی‌افتاد، اما به عنوان سمن معامله حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان از خریدار دریافت شده و بر این اساس سازمان خصوصی‌سازی و دولت مغبون نشده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: 30667
 
۳ نظر
 


کارمند المهدی
کجا شما 2300 میلیارد دریافت کردید؟؟؟؟ قراره به اقساط از سود شرکت بهتون پول بده. هنوز خوشحالین؟؟ (2630)
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۰۸:۲۷:۱۹
 
جناب پور حسینی خصوصی سازی خیلی مفیده ولی بهشرط اینکه دست دزدهای بینالمللی از آستین داخلی های از مابهترون بیرون نیامده باشه بهدش باشید برای استقلال این مملکت خونهای ناحق در جبه ها ریخته شده در بوسنیا یک کارخانه الومینیوم را با شرایط مشابه ایدان به شر کت Gleancore سویسی یهودی الاصل واگذار کردند همه در عطدابند حالا کی پشت خریدار المهدی بوده خدا میداند اگر سپاه پشت آن است خیلی هم خوب است اگر فالن آقازاده باز هم مال این مملکت است ولی خدا کنه دست اجانب در کار نباشد چون وقتی رو بشه سیل همه تان را میبرد بهوش باشید لبهای تشنه بچه ها در جبه ها و خون ناحق ریخته آنها دامنگیر میشه والسلام من الطبع اهدی (3607)
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۲۱:۰۰:۳۰
 
واما سوال : جناب پوري حسيني جنابعالي نيك مي دانيد كه از سال ٨٩ به بعد تصدي حاكميت سازمانهاي توسعه اي در شركتهاي در شرف واگذاري ممنوع بوده بفرماييد عملكرد مجموعه شما در نظارت و راهبري و برنامه ريزي عملكرد اين شركتها چه بوده است ؟! اين هيئت مديره اي را كه در شركت منصوب شده بود چه كسي منصوب كرده بود ؟ ايا شما اختيارات قانوني خود را تفويض كرده بوديد ؟ ايا تفويض اختيار رافع مسئوليت است ؟ واقعيت اين است تا وقتی افرادی بدون يك سال سابقه صنعتي ميشوند مدير قطب صنعت الومينيوم و جنابعالي هم ميشويد رئيس سازمان خصوصي سازي. ديگر بايد مارادونا را ول گرد و غضنفر را چسبيد چون غضنفر بجاي دفاع و مهار مارادونا توپ را به دروازه خودي شليك مي كند. (2639)
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۲:۲۷