گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
خدابنده در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
برنامه واردات مستقیم پودر آلومینا از استرالیا
تریدرهای بزرگ جهان در حال بازگشت به ایران
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرعامل شرکت یگانه اندیش صنعت از برنامه این شرکت برای واردات مستقیم پودر آلومینا از استرالیا خبر داد.
 
امیر خدابنده در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه در گذشته نیز ایران به صورت غیرمستقیم و با واسطه و توسط شرکت‌های بازرگانی بزرگ از استرالیا پودر آلومینا وارد کرده است، گفت: واردات پودر آلومینا از استرالیا به این شکل بود که محموله چین می‌رفت و سپس تخلیه و بارگیری می‌شد و در ادامه به سمت ایران ارسال می‌شد. این باعث افزایش هزینه واردات پودر آلومینا می‌شد و حالا قصد داریم به صورت مستقیم پودر آلومینا را از استرالیا وارد کنیم.

وی افزود: مذاکرات با استرالیا در این زمینه انجام و موضوع حمل قطعی شده است و در حال بررسی موضوعات مربوط به مسائل مالی هستیم.

وی درباره تامین پودر آلومینای موردنیاز شرکت‌های تولیدکننده شمش آلومینیوم در ایران اظهار کرد: به نظر من بهتر است تامین‌کننده پودر آلومینای موردنیاز این شرکت‌ها به جای یک منبع چندین منبع باشد تا از این طریق فرازونشیب‌های احتمالی در منبع تامین‌کننده پودر آلومینا روی صنعت آلومینیوم ایران تاثیر منفی نگذارد.

مدیرعامل شرکت یگانه اندیش صنعت با اشاره به اینکه شرکت یگانه اندیش صنعت می‌تواند با شرایط مناسبی پودر آلومینای موردنیاز صنعت آلومینیوم کشور را تامین کند، اظهار کرد: در جریان تحریم شرکت‌های بازرگانی بزرگ جهان مانند ترافیگورا و گلنکور ایرالکو را تنها گذاشتند اما صنعت آلومینیوم ایران توانست در شرایط سخت به حیات خود ادامه دهد. تریدرهای بزرگ جهان همزمان با رفع تحریم‌ها قطعا دوباره به بازار ایران برخواهند گشت اما ما مشکلی از این بابت نداریم. چرا که تریدرهای بزرگ هزینه‌های بزرگی هم دارند و نمی‌توانند وارد هرگونه پروژه‌ای شوند اما ما می‌توانیم در پروژه‌های کوچکتر و مقطعی نیز کار کنیم.

او با اشاره به اینکه شرکت یگانه اندیش صنعت هم‌اکنون عمدتا روی حوزه فولاد و واردات محصولاتی مانند الکترود گرافیتی و فروآلیاژها فعالیت می‌کند، اضافه کرد: برای ذوب آهن اصفهان نیز کک متالورژی و فروآلیاژ و برای گروه ملی نیز فروآلیاژ تامین می‌کنیم.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۶
کد مطلب: 30270