گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
پوری حسینی:
بخش اعظم مشکل واگذاری آلومینیوم المهدی حل شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رئیس سازمان خصوصی سازی درباره لغو واگذاری مجتمع آلومینیوم سازی المهدی گفت: در جریان این واگذاری مشکلاتی وجود داشت که با کمک و همفکری دیوان عدالت اداری بخش اعظمی از آن مرتفع شده و مابقی نیازمند بررسی های بیشتر و ارائه گزارش به بخش ناظر و دادستان دیوان عدالت است.
به گزارش ماین نیوز، علی اشرف پوری حسینی شب گذشته در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با بیان اینکه در سال ۹۴ با اوضاع بد اقتصادی فقط ۴۰۰ میلیارد تومان از واگذاری های دولت به بخش خصوصی انجام شده است، گفت: ما کم کاری نکرده ایم و می توانیم بخشی از مشکلات را به اوضاع نابسامان بازار سرمایه کشور بسط دهیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: قبول دارم که خصوصی سازی در کشور تاکنون کمتر از ۱۵ درصد انجام شده و این رقم اصلاً قابل قبول نیست؛ اما یکی از امتیازهایی که این فرآیند به همراه داشته این است که ۱۰۰ درصد فروش های سال ۹۳ برای بخش خصوصی بوده است نه برای رد دیون و سهام عدالت.

وی با بیان اینکه مقاومت های دولتی فقط مختص مدیران و وزیران نیست، بلکه نمایندگان مجلس هم با شعار حرام شدن بیت المال، خصوصی سازی را در کشور منع می کنند، ادامه داد: در پناه این جمله هر حرکتی را می توان زیر سؤال برد. مدیریت دولتی چه گلی بر سر کشور زده که بخواهیم آن را تأیید کرده و ادامه دهیم.

پوری حسینی گفت: در مباحث علمی خصوصی سازی عنوان شده که اگر قیمت اولویت باشد، نمی توان توقع داشت خریدار با حرف ما راه بیاید.

وی درباره لغو واگذاری های مجتمع آلومینیوم المهدی هم گفت: در جریان این واگذاری مشکلاتی وجود داشت که با کمک و همفکری دیوان عدالت اداری بخش اعظمی از آن مرتفع شده و مابقی نیازمند بررسی های بیشتر و ارائه گزارش به بخش ناظر و دادستان دیوان عدالت است.

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور تصریح کرد: در دو سه سال اخیر سازمان خصوصی سازی کشور در بین دستگاه های کشور مظلوم واقع شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: 27752