گروه معادن زغال‌سنگ
 
امضای قرارداد تجهیز، بهره‌برداری و فروش محصولات زغال‌سنگ خمرود
گروه معادن >زغال‌سنگ - قرارداد تجهیز، بهره برداری و فروش محصولات معدنی زغال سنگ خمرود کرمان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بین مدیران عامل شرکتهای تهیه و تولید مواد معدنی ایران و میدکو در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) امضا شد.
به گزارش ماین نیوز، قرارداد مزبور در حضور مهدی کرباسیان توسط وجیه الله جعفری به عنوان مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران وابسته به سازمان ایمیدرو و علی اصغر پورمند مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) از بخش خصوصی به امضا رسید.

معدن زغال سنگ خمرود در شهرستان کوهبنان در شمالی ترین نقطه استان کرمان واقع شده و دارای 63 میلیون تن ذخیره زمین شناسی و 38 میلیون تن ذخیره قطعی است.

براساس طرح زغال سنگ خمرود تولید سالانه این واحد معدنی 750 هزار تن زغالسنگ خام پیش بینی شده که انتظار می رود ظرف پنج سال به ظرفیت اسمی برسد.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال 93 اقدام به انتخاب سرمایه گذار به صورت پیمانکار استخراج و فروش برای این طرح کرد که شرکتهای فولاد زرند ایرانیان (وابسته به میدکو ) و فراوران زغال سنگ پابدانا (سهامی خاص) به عنوان برنده مزایده انتخاب شدند.

قرار است با راه اندازی این معدن سالانه 400 هزار تن کنسانتره زغال سنگ کک شو به ظرفیت تولیدی کشور افزوده شود.

پیش بینی شده با بهره برداری کامل معدن خمرود یکهزار نفر به صورت مستقیم و حدود چهار هزار نفر غیرمستقیم مشغول به کار شوند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 26376