گروه صنایع معدنی فولاد
 
ماین نیوز گزارش می‌دهد:
از فولاد کاوه جنوب کیش چه خبر؟
گروه صنایع معدنی >فولاد - خط تولید شمش بیلت شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه 1.2 میلیون تن تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در حال حاضر تنها آهن اسفنجی تولید می‌کند و ظرفیت تولید آهن اسفنجی آن به صورت داخلی یک میلیون و 670 هزار و 400 تن و به صورت کارمزدی 185 هزار و 600 تن است.

این شرکت همچنین در سال قبل 570 نفر نیروی کار داشت که برآورد می‌شود این تعداد امسال به 670 نفر برسد که رشد اصلی تعداد نیروی کار مربوط به کارکنان بخش تولید است.

فولاد کاوه جنوب کیش در حال حاضر سه پروژه توسعه‌ای را در دست اجرا دارد که همانطور که در بالا گفته شد، پروژه نخست تحت عنوان فولادسازی فاز 1 (خط شمش بیلت 1.2 میلیون تنی) که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

پروژه فولادسازی فاز2 نیز  پیش‌بینی می‌شود اوایل سال 1396 به بهره‌برداری برسد. پروژه گندله‌سازی نیز هم‌اکنون در دست اجرا است.

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از واحدهای زیرمجموعه هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس بوده که این هلدینگ نیز متعلق به بنیاد مستضعفان است. شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در منطقه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 26152