گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
پنجم تا هشتم اسفند
نخستین نمایشگاه سنگ و صنایع معدنی در آذربایجان غربی برپا می‌شود
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از برپایی نخستین نمایشگاه سنگ و صنایع معدنی در آذربایجان غربی طی پنجم تا هشتم اسفند ماه امسال خبر داد.
به گزارش ماین نیوز، جعفرصادق اسکندری اظهار داشت: طی پنجم تا هشتم اسفند ماه امسال نخستین نمایشگاه سنگ و صنایع معدنی در آذربایجان غربی برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه انواع سنگ‌های تزئینی، ساختمانی، ماشین‌آلات، اکتشافات، تجهیزات و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی ارومیه، در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی آذربایجان غربی را یکی از قطب‌های اصلی سنگ تزئینی کشور عنوان کرد و افزود: آذربایجان غربی بیش از 216 معدن فعال سنگ تزئینی در 80 نوع و رنگ دارا بوده و از این نظر از پتانسیل‌ بالایی برخوردار است.

اسکندری بر همین اساس معرفی پتانسیل‌های معدنی سنگ استان و استفاده از امکانات موجود به منظور توسعه فضای بازار کسب و کار معدن و معدنکاران را از اهداف مهم برپایی این نمایشگاه در شهرستان ارومیه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در نخستین نمایشگاه سنگ و صنایع معدنی آذربایجان غربی 60 غرفه با مساحت یک هزار مترمربع برای نمایش و عرضه آخرین تولیدات و دستاوردهای سنگ‌های تزئینی و ساختمانی، ماشین‌آلات، اکتشافات، تجهیزات و صنایع معدنی استان و یک غرفه نیز برای برگزاری نشست‌های تخصصی و هم‌اندیشی با حضور معدنکاران استان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و عقد قراردادها با خریداران پیش‌بینی شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب: 21409
 
مرجع : فارس