گروه معادن سنگ آهن
 
توسط نعمت زاده؛
آخرین وضعیت طرح‌های آهن اسفنجی پایش شد
گروه معادن >سنگ آهن - وضعیت‌ طرح‌های آهن اسفنجی در نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در حوزه طرح و برنامه، امور معادن و صنایع معدنی، ایمیدرو و مدیران 27 شرکت‌ مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش ماین نیوز، این نشست دومین جلسه محمدرضا نعمت‌زاده برای پیگیری طرح‌های نیمه تمام بود. در این نشست که با هدف بررسی و پایش روند اجرایی پروژه‌های آهن اسفنجی و شمش و نیز اطلاع‌ از مسایل و مشکلات اجرایی پروژه‌ها و ارائه راهکارها جهت تکمیل هرچه سریع‌تر پروژه‌ها برگزار شد، مدیران 20 طرح آهن اسفنجی و 23 طرح شمش گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح‌ها ارائه کردند.

نعمت‌زاده طی سخنانی در این جلسه با تاکید بر تسریع در راه‌اندازی پروژه‌ها اظهار امیدواری کرد: مشکلات مربوط به تامین نقدینگی پروژه‌ها و بازگشایی سریع LC باید با همکاری بانک‌ها مرتفع شود. راه‌اندازی به موقع این طرح‌ها تنها با مدیریت و ابتکار و نوع‌آوری مدیران امکان‌پذیر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با توجه به شرایط خاصی که برای تولیدکنندگان فعال کشور به‌وجود آمد، مشکلات بانک‌ها نباید فقط به نقش حمایتی بانک‌ها و با تکیه بر اخذ تسهیلات بانکی برای طرح‌ها باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در تکمیل طرح‌‌های نیمه‌تمام، نباید فقط چشم به تسهیلات بانکی دوخت و باید از سایر ابزارها همچون شریک تجاری، فاینانس و... کمک گرفت.

وی گفت: مدیران واقعی به‌طور قطع یکی از سرمایه‌های کشور بوده و باید با توجه به تاثیرات مثبت در حوزه اشتغال و افزایش تولید ملی مورد حمایت قرار گیرند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 19435