گروه معادن سنگ آهن
 
نماینده مجلس:
واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران راهگشای توسعه صنعتی اسدآباد است
گروه معادن >سنگ آهن - نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری معادن شهرستان به سرمایه گذاران بخش خصوصی راهگشای توسعه صنعتی این شهرستان است.
به گزارش ماین نیوز، بهروز نعمتی در آیین افتتاح کارخانه کنسانتره سنگ آهن اسدآباد استان همدان، افزود: بهره برداری از کارخانه کنسانتره سنگ آهن آغاز توسعه صنعتی اسدآباد بوده و این روز از روزهای ماندگار در تاریخ اسدآباد است.

او با اشاره به احداث کارخانه های فرومنگنز و گندله سازی در منطقه چهاردولی، ایجاد مجموعه صنعتی در این منطقه را نیازمند تامین برخی زیرساخت ها دانست و گفت : ایجاد ایستگاه برق فشار قوی از نیازهای اساسی است که باید به سرعت اقدام شود.

وی با اشاره به برخی طرح های نیمه تمام اسدآباد مانند سد نعمت آباد از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا در تخصیص اعتبارات، شهرستان اسدآباد را به طوره ویژه ببینند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با برشمردن قابلیت های این شهرستان در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: احداث صنایع تبدیلی و کشاورزی در اسدآباد توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی آغاز شده اما بانک ها برای پرداخت تسهیلات باید سرمایه گذاران را حمایت کنند.

کارخانه کنسانتره سنگ آهن اسدآباد با ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال و ایجاد اشتغال برای 400 نفر روز سه شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد.

شهرستان اسدآباد با دارا بودن 110 هزار نفر جمعیت در غرب استان و در 45 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 17594