گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
آموزش تراش سنگهای تزیینی اشتغال پایدار را در کشور ایجاد می کند
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: گسترش دانش تراش سنگ های تزیینی قیمتی و نیمه قیمتی اشتغال پایدار را در کشور ایجاد می کند.
 
'حمیدرضا خانپور' خاطر نشان کرد: قرار گرفتن ایران بر روی کمربندی از ذخائر عظیم فلزات و کانی های معدنی ضرورت گسترش دانش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و صنعت فلز کاری را افزایش می دهد.

وی افزود: شناخت و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، طراحی جواهرات کلاسیک و کامپیوتری نیازمند دریافت آموزش است تا در این رشته به بهره وری مناسب دست یابیم.

خانپور تاکید کرد: ارائه آموزش های محصول محور با همکاری کارآفرینان و تولید کنندگان برتر داخلی از جمله اهدافی است که در حال پیگیری آن هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران همچنین توسعه مهارت های فنی و حرفه ای، شناسایی مشاغل جدید مهارتی، آموزش های تقاضا محور متناسب با بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت های آموزش مهارت های فنی و حرفه ای عنوان کرد.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری کنفرانس های تخصصی در بررسی فرصت ها و تهدید های حرفه تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، طلا و جواهر خاطر نشان کرد: دومین کنفرانس تخصصی و ملی توانمندی های طلا، جواهر و صنایع زینتی ایران در آذر ماه جاری با هدف ارتقای توانمندی فعالان این حوزه، معرفی فناوری های نوین کاربردی در طراحی، ساخت و عرضه برگزار می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 17151