گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اعلام کرد
تحقق اکتشاف هوایی معادن طی ۳ سال آینده
گروه اكتشاف و زمين شناسي - رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: طبق پیش بینی های انجام شده قرار است که اکتشاف هوایی معدن طی سه سال آینده در فاصله 250 متری محقق شود.
 
به گزارش ماین نیوز، کره ای امروز - دوشنبه - در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براین اساس اقدامات زیادی انجام شده است به طوری که تا دو ماه دیگر دو هواپیمای پیشرفته و چهار هلی کوپتر به منظوراکتشاف هوایی معادن و صنایع معدنی شروع به کار می کند.

وی مراحل اکتشاف را در سه مرحله شناسایی، اکتشاف عمومی و اکتشاف تفضیلی عنوان و اظهار کرد: سازمان زمین شناسی در زمینه شناسایی نقش مهمی را ایفا می کند.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به معادن موجود در استرالیا و پیشرفت های دست یافته در حوزه معدن در این کشور گفت: استرالیا توانسته از 1900 معدن به 2013 معدن به عمق 800 متر دست یابد و در کل حدود یک میلیون و 300 هزار حفاری داشته باشد.

ایران جزو پنج کشور مطرح فرآوری لیتیوم

وی با بیان این که ایران جزو پنج کشور مطرح در حوزه فرآوری لیتیوم است، گفت: ایران قابلیت زیادی در بخش معدن دارد که باید از تمام آنها استفاده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان این که 2500 تن ظرفیت طلای دنیا است، گفت: ایران باید یک درصد از این میزان را که 25 میلیون تن است باید داشته باشد و با توجه به افتتاح معدن زرشوران می توان گفت که این توانمندی تا حد زیادی در کشور به وقوع پیوسته است.

کره ای با بیان این که 10 معدن ایران در مقیاس جهانی وجود دارد، گفت: سابقه معدن کاری در ایران به 5000 سال پیش بر می گردد، اما سهم بخش معدن در تولید ناخالصی ملی تنها یک درصد است و دلیل اصلی این امر را می توان این دانست که تمام بخش های معدن در کنار یکدیگر قرار نگرفته اند و یک سازمان نظام گسیخته ایجاد شده است.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ادامه داد: اگر می خواهیم سهم ما در تولید ناخالص ملی در بخش معدن افزایش پیدا کند باید به تمام حوزه هایی مواد معدنی از اکتشاف تا فرآوری توجه شود.

وی با بیان این که در بحث اقتصاد مقاومتی، صنایع معدنی و معدن نقش مهمی ایفا می کنند، گفت: با توجه به ظرفیت ایران در حوزه معدن انتظار می رود به این بخش توجه ویژه ای شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب: 16487