گروه معادن فلزات گرانبها
 
عیسی‌زاده خبر داد:
افتتاح معدن طلای زره‌شوران در ۷ شهریور
گروه معادن >فلزات گرانبها - نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: با افتتاح معدن طلای زره شوران تکاب برای ۴۰۰ نفر به طور مستقیم و برای ۹۰۰ نفر بطور غیرمستقیم امکان ایجاد اشتغالزایی فراهم می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی عیسی‌زاده اظهار کرد: معدن طلای زره شوران تکاب در روز 7 شهریور ماه با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و به احتمال بسیار نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می‌شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با افتتاح معدن طلای زره شوران تکاب که بزرگترین معدن طلای کشور به شمار می رود، در مرحله نخست برای 300 تا 400 نفر به طور مستقیم و 500 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال زایی می شود.

عیسی‌زاده بیان کرد: با توجه به اینکه سرعت کار در معدن طلای تکاب در 3 سال گذشته بسیار بالا بود تا چند روز آینده به بهره‌برداری می رسد و براساس برآوردهای اولیه روزانه بیش از یک کیلو طلا از این معدن استخراج می شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر معدن طلای زره شوران تکاب به طور کامل به بهره برداری برسد به افزایش درآمدهای کشور کمک زیادی می کند.

عیسی‌زاده تصریح کرد: طلای استخراج شده از این معدن تبدیل به شمش و سایر فرآورده ها می شود و ما تلاش داریم که در خود تکاب این فراوری صورت گیرد اما متاسفانه فعلا این امکان به دلیل نبود سرمایه گذار وجود ندارد.

وی افزود: سیستم دولتی نمی تواند طلای استخراج شده را به زیورآلات تبدیل کند بلکه برای این کار باید به جذب سرمایه گذار پرداخت و شرکت های خصوصی و مسئولان محلی در این امر کمک کنند.

عیسی‌زاده تصریح کرد: امید است کارگرانی که برای کار در معدن طلای زره شوران انتخاب می شوند همه بومی خود تکاب و یا حداقل از شهرهای میاندوآب و شاهین دژ باشند که سبب دل آزردگی شهروندان تکابی نشود چون نیروهای بومی به نیروهای کار سایر استان های کشور ارجحیت دارد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شهر 82 هزار نفری تکاب، محرومیت و بیکاری بسیاری وجود دارد و امید است که با افتتاح بزرگترین معدن طلای کشور گوشه ای از مشکلات مالی شهروندان حل شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 12984
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم