گروه معادن سنگ آهن
 
جلال مآب خبر داد:
بهره‌برداری از ۶ خط تولیدی گل‌ گهر در سال جاری
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت گل گهر سیرجان گفت: امسال ۶ خط تولیدی در گل گهر شامل دو خط تولید کنسانتره گل گهر، یک خط تولید آهن اسفنجی در شرکت جهان فولاد، یک خط تولید آهن اسفنجی در فولاد گل گهر و دو خط تولید کنسانتره گهرزمین به بهره‌برداری می‌رسند.
به گزارش ماین نیوز، محمد جلال‌ مآب با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه گل گهر، اظهار کرد: فاز نخست شامل دو خط تولید کنسانتره گل گهر، یک خط تولید آهن اسفنجی در شرکت جهان فولاد، یک خط تولید آهن اسفنجی در فولاد گل گهر و دو خط تولید کنسانتره گهر زمین است که امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی گفت: در ادامه طرح‌های در حال اجرا نیز خط سه و هفت تولید کنسانتره شرکت‌های گهر زمین و گل گهر، گندله سازی گهر زمین و نیروگاه 500 مگاواتی شرکت گهر انرژی و خطوط انتقال آب نیز در سال آینده به اتمام می‌رسند که تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان از اجرای طرح‌های فولادی و تولید آهن اسفنجی در منطقه خبرداد و افزود: امسال عملیات اجرایی پروژه‌های ذوب را آغاز کرده‌ایم که 4 خط یک و نیم میلیون تنی ذوب و نورد توسط شرکت‌های توسعه گل گهر و جهان فولاد خواهیم داشت.

جلال مآب تصریح کرد: خط 500 هزار تنی نورد بردسیر نیز توسط شرکت جهان فولاد سیرجان در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.

وی میزان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را در سال جاری هفت هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: برای مابقی طرح‌های در حال اجرا 23 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان گفت: میزان اشتغال نیروها در بخش‌های تولید و ثابت از 3500 نفر به 5 هزار نفر و در طرح‌های توسعه از 3 هزار نفر به 8300 نفر رسیده است که تا پایان طرح‌های توسعه گل گهر برای 15 هزار نفر اشتغال‌زایی در منطقه ایجاد می‌شود.

جلال مآب با اشاره به موضوع انتقال آب، افزود: انتقال آب از خلیج فارس تا سال 1396 به پایان می‌رسد و مرحله بهره‌برداری از طرح بزرگ آبی کشور برای صنعت و معدن آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: تا سال 96 آب مورد نیاز به شکل منطقه‌ای و استانی و از طریق تبدیل آب‌های شور به آب قابل مصرف و شیرین و بازیافت پسماندهای کارخانجات تامین می‌شود.

مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان گفت: بزرگ‌ترین سایت بازیافت آب از پساب کارخانجات در منطقه گل گهر ایجاد شده است که با این طرح میزان آب مصرفی که قرار بود به سدهای باطله برگردد، بازیافت شده و به کارخانجات می‌رسد.

جلال مآب بر استفاده از نیروهای متخصص و بومی تاکید و تصریح کرد: هم اکنون 85 درصد نیروهای گل گهر بومی هستند، اما اگر در جذب نیرو میان متقاضیان رقابت ایجاد نشود، نمی‌توانیم نیروهای با کیفیت به مجموعه اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه امروز کشورهای توسعه یافته از جذب نیروهای متخصص غافل نیستند و گل گهر هم به دنبال اتخاذ چنین سیاستی است، خاطرنشان کرد: پذیرش افرادی که توان علمی بالایی داشته و فنی و تکنیکی هستند، برای شهرستان مزیت دارد و سبب انتقال تجربه می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 11175