گروه معادن ساير حوزه ها
 
۱۶ پهنه آنتیموان در سیستان و بلوچستان شناسایی شده است
گروه معادن >ساير حوزه ها - استاندار در پنجمین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان در آینده به استانی معدنی تبدیل می‌شود.
به گزارش ماین نیوز، هاشمی تأکید کرد: 16 پهنه آنتیموان با حداقل ظرفیت 200 هزار تن در سیستان و بلوچستان شناسایی شده است. میل به سرمایه‌گذاری در استان در بخش معدن وجود دارد و با تلاشی که انجام شده شرکت ایمیدرو آمادگی حضور و فعالیت در حوزه معادن استان را دارد.

وی ادامه داد: نگاه ما به معادن استان در راستای اقتصاد مقاومتی است. نگاهی متفاوت به استان شکل گرفته است و باید با عزم و اراده، محدوده‌های مستعد و آنچه که قابلیت استخراج و تولید ثروت دارد را شناسایی کنیم.

هاشمی افزود: در شمال و جنوب استان رنگین کمان معادن را داریم و با این اطمینان از وجود منابع قوی، باید طی یک برنامه زمان‌بندی با هدف گذاری به سمت سرمایه‌گذاری پیش برویم.

استاندار گفت: در بحث ذخایر قابل بهره‌برداری مس و طلا تردیدی نیست و باید با اطمینان از وجود این منابع به سمت سرمایه‌گذاری حرکت کنیم که لازمه آن برنامه‌ریزی و اجرای یک برنامه زمان‌بندی، حضور فعال و مدیریت متمرکز است.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران خواست با هماهنگی با رسانه‌ها و صدا و سیما، آینده روشن پیش روی استان را برای عموم ترسیم کنند و روند پیشرفت طرح‌ها و آثار و نتایج آن را اطلاع‌رسانی نمایند.

وی صیقل نگاه به استان را در گرو گزارش دهی مسئولین عنوان و تأکید کرد: با ارتباط با مردم باید تصاویر غلط و تاریک را از استان بزداییم و نمایان کنیم که استان خزانه‌ای غنی از دارایی‌هاست.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۹
کد مطلب: 10745