نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  

محرک‌های اقتصادی ترکمنستان این بازار را به یک پتانسیل صادراتی برای ایران تبدیل کرده است

۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴

ظهور یک فرصت مناسب صادراتی برای فولاد

نخستین گام از مراحل شناسایی بازارهای صادراتی تعیین اهداف صادراتی است. در بازاریابی صادرات مدرن امروز هر‌چه تعریف مشخص و روشن‌تری از بازار هدف صورت پذیرد، فرصت‌های مناسب‌تری جهت فروش کالاها برای تولیدکنندگان فراهم می‌شود. صادرات فولاد و محصولات آن، تامین منابع ارزی، افزایش کیفیت تولید و کاهش اثر تلاطم‌های ...

ظهور یک فرصت مناسب صادراتی برای فولاد
 
۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳

پیش‌بینی شکست تحریم فولاد ایران

تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم که ترامپ روی واردات برخی کشورها وضع کرده است شرایط را برای تولیدکنندگان فولاد در داخل ایالات متحده با تغییرات جدی روبه‌رو کرده است. بررسی آمارها که از سوی سایت آمریکایی nwitimes صورت گرفته نشان می‌دهد از ماه فوریه تاکنون قیمت فولاد در ایالات متحده به‌طور متوسط ۱۱ درصد افزایش ...

پیش‌بینی شکست تحریم فولاد ایران
 
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹

صادرات سنگ آهن حراج سرمایه ملی است

ایران در سال 96 بیش از 17 میلیون تن سنگ آهن به شکل های مختلف صادر نموده که به معنای از دست رفتن 6 میلیارد و 800 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور است.

صادرات سنگ آهن حراج سرمایه ملی است
 
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷

دست از سر سیمان بردارید

این انتظار از دولت وجود دارد که با توجه به مازاد سیمان در کشور، دست از سر این صنعت، به همین صراحت که می‌گویم، بردارد و اجازه دهد تا کارخانه‌های سیمان راه خودشان را ادامه دهند.

دست از سر سیمان بردارید
 
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

سرمایه گذار خارجی غیرحرفه ای، ارمغان تحریم برای ایران

با توجه به تحریم های امریکا و عدم تمایل سرمایه گذاران اروپایی به سرمایه گذاری در ایران سرمایه گذاران چینی با گذشتن شروطی از جمله خروج مواد خام معدنی یا محصولات میانی از ایران با اکراه حاضر به سرمایه گذاری می شوند.

سرمایه گذار خارجی غیرحرفه ای، ارمغان تحریم برای ایران
 
۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶

چالش‌های پیش روی فلزات غیر‌آهنی

ارزیابی‌های صورت‌گرفته از سوی فعالان اقتصادی نشان‌دهنده آن است که صنایع فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، روی، طلا و...) با چالش‌هایی روبه‌رو است؛ چالش‌هایی که در‌برگیرنده مشکلات درونی و بیرونی این بخش می‌شود؛ با این شرایط می‌توان گفت صنایعی که نماد پیشرفت و صنعتی بودن کشورها محسوب می‌شوند، در ایران ...

چالش‌های پیش روی فلزات غیر‌آهنی
 
۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴

مدیریت در شرایط بحران

تحریم یک محدودیت است نه بحران. اگر این محدودیت درست و صحیح مدیریت نشود، رفته‌رفته به بحران تبدیل خواهد شد و اگر به بحران تبدیل شود، شرایط و مدیریت خاص خود را برای عبور از آن می‌طلبد که در این رابطه ضرورت داشتن ابزارهای مربوط به این پدیده یعنی عبور از بحران را که بی‌تردید از فاکتورهای اساسی به شمار می‌رود،...

مدیریت در شرایط بحران
 
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵

نیاز صنعت فولاد به آب شیرین‌کن‌ها

میلیون تن از ۵۵ میلیون تن فولاد در چشم‌انداز ۱۴۰۴ قرار است در استان‌های جنوبی کشور ایجاد شود؛ موضوعی که نیاز به آب شیرین‌کن در این منطقه را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

نیاز صنعت فولاد به آب شیرین‌کن‌ها
 
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵

کمبود 32 میلیون تنی سنگ آهن

کارشناس صنعت فولاد و سنگ آهن گفت: براساس نسبت صادرات بر تولید ایران، صادرات 15.6 میلیون تنی در افق 1404 محتمل است.

کمبود 32 میلیون تنی سنگ آهن
 
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴

در افق 1404، ایران به جایگاه اصلی خود در صنعت مس بازخواهد گشت

صنعت مس یکی از صنایعی است که با تکیه بر آن می‌توان علاوه بر ارزآوری حاصل از صادرات برای کشور، توسعه صنعتی را نیز در کشور رقم زد. از این رو، با توجه به پتانسیل‌های موجود چشم‌انداز بسیار روشنی برای آینده صنعت مس متصور است.

در افق 1404، ایران به جایگاه اصلی خود در صنعت مس بازخواهد گشت
 

شهرهای معدن‌خیز نقدینگی‌شان را کجا می‌برند؟

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴

تمرکز درآمد معادن بزرگ در بانک‌های پایتخت

بنا به ادعای مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، شرکت‌های بزرگ معدنی سرمایه خود را در بانک‌های شهرستان‌های معدنی نگهداری نمی‌کنند و آن را برای دریافت تسهیلات بیشتر به بانک‌های مرکز منتقل می‌کنند تا بتوانند گردش مالی خود را افزایش دهند و تسهیلات ویژه دریافت کنند.

تمرکز درآمد معادن بزرگ در بانک‌های پایتخت
 
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷

غفلت از ظرفیت‌های خصوصی مس

بازار مس جزو بازارهای اولویت‌دار در جهان است و حتی درحال‌حاضر از طلا هم بهتر است.

غفلت از ظرفیت‌های خصوصی مس
 

با رصد ۳۶محصول منتخب نمایان شد

۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸

علامت هشدار در تولید صنعتی

هشدار رکود تولید به بنگاه‌های صنعتی رسید. آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت بیانگر آن است که در چهار ماه منتهی به تیر سال جاری از مجموع ۲۳ کالای منتخب صنعتی در مجموع تنها ۸ محصول منتخب توانسته‌اند رشد تولید را تجربه کنند و ۱۵ محصول نیز در این مدت افت تولید داشته‌اند. رکود در بخش تولیدات ...

علامت هشدار در تولید صنعتی
 
۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹

آنچه اقتضای حضور زنان در معادن است

در چند سال گذشته بیش از هر زمان دیگری، بخش معدن در سطح جهان به پررنگ شدن حضور زنان در این بخش پرداخت.

آنچه اقتضای حضور زنان در معادن است
 

یکی از مدیران ارشد بورس آتی شانگهای چین مطرح کرد

۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶

اصلاح ساختار برای خدمت به بخش واقعی اقتصاد

پس از رونق اخیر در بازار فولاد که به واسطه اصلاح ساختار بخش عرضه محقق شد، شاهد ایجاد تغییرات جدیدی در بازار آتی چین هستیم.نشریه اخبار فلزات چین (China Metallurgical News) با این بهانه گفت‌وگویی با یکی از مدیران ارشد بورس آتی شانگهای چین داشته که با هم می‌خوانیم.

اصلاح ساختار برای خدمت به بخش واقعی اقتصاد
 

اصول حاکم بر اقتصاد مسیر بهبود بازار فولاد را ترسیم کرده است

۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱

رهگیری رانت از چند زاویه

ذهنیت‌های مختلف در بازار فولاد موجب شده تا ثبات چندانی در این حوزه مهم اقتصادی خودنمایی نکند تا جایی که شاهد حضور چند طرز فکر مختلف در مدیریت بازار فولاد باشیم. ساده‌ترین مسیر برای اصلاح این بازار و جذب منافع حداکثری استفاده از ساز و کار اقتصاد بازار آزاد یا همان دانش روز اقتصاد است.

رهگیری رانت از چند زاویه
 
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳

راه دراز بقای زنان در معادن

وقتی الکس آتکینز در سال ۱۹۸۶میلادی (۱۳۶۵ خورشیدی) به مدرسه معادن استرالیای غربی راه پیدا کرد، تصور نمی‌کرد جزو نخستین زنانی باشد که به صورت قانونی اجازه دارند در معادن زیرزمینی استرالیا کار کنند.

راه دراز بقای زنان در معادن
 

یک روز در میان بازنشستگان فولاد؛

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰

اینجا کسی «ریه» ندارد

بازنشستگان فولاد در چهار راه ولیعصر تهران از دردهایشان می‌گویند؛ از هزینه‌های بالای دارو و درمان و از اینکه مجبورند از شهرستان بیایند تهران و مداوا شوند؛ اکثر این بازنشسته‌ها بیماری‌های ریوی و تنفسی دارند.

اینجا کسی «ریه» ندارد
 
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰

مهم‌ترین بازیگران بازار تولید آهن اسفنجی

تولید آهن اسفنجی در مناطق مختلف تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند احداث کارخانه‌های فولادسازی با ظرفیت‌های تولید بالا، دارا بودن ذخایر وسیع گاز طبیعی و همچنین سنگ‌ آهن قرار دارد.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۹

بررسی اثرات تحریم‌های آمریکا بر بازار واردات الکترود به ایران

کارشناسان بر این باورند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر صنعت فولاد اثری جدی خواهد داشت چون واردات را برای ایران پر‌هزینه‌تر می‌کند. بخش اعظم تولید فولاد ایران از طریق کوره‌های قوس الکتریکی است که ماده اولیه مورد نیاز آن یعنی الکترود گرافیتی نیز بیشتر از طریق واردات تامین می‌شود. سال گذشته میلادی ایران ...

بررسی اثرات تحریم‌های آمریکا بر بازار واردات الکترود به ایران