گروه صنایع معدنی فولاد
 
تلاش دولت فرانسه برای حفظ کارخانه فولاد فلورانژ
گروه صنایع معدنی >فولاد - فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه روز پنج شنبه از یکی از کارخانه های فولاد که متعلق به شرکت «آرسلور میتال» است و دو کوره اصلی فولاد آن تعطیل شده است، بازدید کرد. این کارخانه در شهر فلورانژ در شرق فرانسه قرار دارد.تعدادی از کارکنان این کارخانه ناامیدانه از او استقبال کردند.
آقای اولاند در ایام رقابت های انتخاباتی اعلام کرده بود که تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهد که این کارخانه تعطیل شود اما اکنون دوباره با وجود کمک های دولتی، این کارخانه با خطر تعطیلی کامل روبروست.

روز پنجشنبه آقای اولاند پس از گذشت شانزده ماه از دوران ریاست جمهوری اش دوباره به این شهر آمد و با فعالان اتحادیه کارگری روبرو شد.

او در سخنانی اعلام کرد که هر ساله به این کارخانه می آید تا اطمینان حاصل کند که شرکت «آرسلور میتال» به تعهداتش بر اساس توافقنامه ای که با دولت منعقد کرده پایبند است. او گفت که در این محل یک مرکز تحقیقات و توسعه صنایع با بودجه دولت ساخته شده است که به تولید صنایع با کیفیت بهتر کمک خواهد کرد.

اگرچه رهبران اتحادیه کارگری از سفر او قدردانی کردند اما همزمان اعلام کردند که هنوز هم احساس می کنند که به آنها خیانت شده است.

یکی از کارکنان این کارخانه می گوید: «آقای اولاند به اینجا آمده است که به ما چه بگوید؟ او به ما خیانت کرده است. من ترجیح می دادم به ما دروغ بگوید اما به اینجا نیاید.»

دیگری نیز می گوید: «او شجاع است زیرا به صحنه جرم برگشته است.»

اما یکی از نمایندگان کنفدراسیون دموکراتیک کار در فرانسه نیز می گوید: «قرار است طی ۱۰ سال آتی، مبلغ ۵۶۲ میلیون یورو در اینجا سرمایه گذاری شود. هر کس می تواند هر گونه که می خواهد فکر کند. به عقیده خیلی ها این افتضاح است. اگر این افتضاح است من حاضرم که همیشه این شرایط را داشته باشم.»
مشاهده فيلم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب: 277