گروه معادن فلزات گرانبها
 
کشف بیش از ۲ تن طلا و نقره در اتوبوس
گروه معادن >فلزات گرانبها - فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف 2321 کیلوگرم انواع شمش‌های فلزات گران قیمت قاچاق شامل طلا و نقره در یک دستگاه اتوبوس خبر داد.
به گزارش ماين نيوز، سردار یحیی شرفی گفت: در پی تغییرات و نوسانات ارز و فلزات گرانبها در بازارهای جهانی و اطلاع از گرایش برخی افراد سودجو برای وارد کردن اینگونه فلزات به استان از آن سوی مرزها، مراتب به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا پلیس پس از تحقیقات دامنه دار و گسترش چتر اطلاعاتی یک دستگاه اتوبوس حامل بار قاچاق را شناسایی و در سه راه ائواوغلو خوی اقدام به متوقف کردن آن نمود.

شرفی با اشاره به اینکه در بازرسی‌های به عمل آمده از این اتوبوس تعداد 34 عدد شمش 30 کیلوگرمی مشکوک به طلا و نقره به همراه یک هزار و 301 کیلو دانه‌های تسبیح نقره‌ای کشف شده است، افزود: کل اقلام مکشوفه در مجموع مقدار 2321 کیلو گرم فلزات گرانبها را شامل می‌شود که جهت ارزش گذاری به میادی ذی صلاح ارسال شده است.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد 400 عدد بلبرینگ چرخ خودروی نیز از سودجویان ضبط شد که در این راستا سه نفر دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی صلاح قضایی شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 9779