ادعای عجیب یک مقام روس درباره ذخایر معدنی کوههای اورال

8 خرداد 1393 ساعت 19:44

معاون نخست‌وزیر استان سووردولفسك روسیه گفت: روسیه در زمینه تولید آهن و ریل آماده همكاری با ایران است.


به گزارش ماین نیوز، الكساندر گرویج پتروف در نشست با هیات رئیسه اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان همدان با اشاره به اینكه این استان از قطب‌های تولید صنایع مربوط به حمل و نقل ریلی و راه آهن است، اظهار داشت: با توجه به اینكه شركت‌های خصوصی در زمینه تولید راه آهن و ریل فعالیت دارند، آمادگی همكاری با ایران را داریم.

وی افزود: استان "سووردولفسك" روسیه با دارا بودن 140 هزار كیلومتر مربع مساحت یكی از عظیم‌ترین و بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی و صنعتی روسیه است.

وی با اشاره به اینكه این استان 4 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد كه 85 درصد آنها در شهرها زندگی می‌كنند، افزود: شهر "یكاترین بورگ" مركز استان سووردولفسك بوده كه از لحاظ جغرافیایی سومین شهر بزرگ روسیه محسوب می‌شود و از طرفی پایتخت منطقه اورال روسیه است.

سرپرست وزارت علوم و صنایع استان سووردولفسك روسیه نیز با اشاره به اینكه این استان 10 درصد از منابع طبیعی روسیه را دارد، اعلام كرد: استان سووردولفسك در سال 2013 نزدیك به 15 میلیارد دلار درآمدزایی داشته است.

پتروف با بیان اینكه در كوه‌های اورال تمامی عناصر جدول مندلیف وجود دارد، تصریح كرد: در این كوه‌ها معادنی از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی همچون زمرد وجود دارد كه ریشه اصلی درآمدها و فعالیت‌های مردم این استان در حوزه معدن است.

معاون نخست‌وزیر استان سووردولفسك روسیه اعلام كرد: امروز در راستای توسعه ساخت و ساز هواپیما و صنایع مربوط به آن، صنایع خودروسازی، پزشكی و گیاهان دارویی گام‌های جدی برداشته می‌شود.


کد مطلب: 8964

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/8964/ادعای-عجیب-یک-مقام-روس-درباره-ذخایر-معدنی-کوههای-اورال

ماین نیوز
  http://www.minews.ir