گروه معادن
 
ارائه مدل جدید سرمایه‌گذاری در معادن کوچک
گروه معادن - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان از ارائه و اجرای مدل جدیدی از سرمایه‌گذاری برای اولین بار خبر داد که با استقبال معدنکاران و سرمایه‌گذاران این حوزه مواجه شده است.
به گزارش ماين نيوز، اسکندری نسب طی جلسه‌ای که با حضور تعدادی از معدنکاران و شرکت‌های معدنی گروه‌های مختلف معدنی و سرمایه‌گذاران تشکیل شد، با اشاره به اینکه اکثر معادن حوزه جنوب استان کرمان معادن کوچک هستند و با توجه به ظرفیت کم، امکان سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه فرآوری در این‌گونه معادن نیست، افزود: می‌توان با تجمیع معادن کوچک پکیج محدوده معدنی وسیعی را ایجاد و از سرمایه‌گذاران بزرگ برای سرمایه‌گذاری کلان و احداث کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی استفاده کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه رویکرد دولت و سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی است، مقرر شد که معدنکاران خوراک مورد نیاز برای احداث کارخانه فروکروم با ظرفیت بیش از 30 هزار تن در سال را فراهم کنند.

اسکندری نسب همچنین اعلام کرد: به زودی فاز مطالعاتی و اجرایی کارخانه توسط سرمایه‌گذار شروع خواهد شد که با اجرای این پروژه در یکی از شهرستان‌های فاریاب یا کهنوج که یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان کروم کشور است، ضمن توسعه بخش معدن و اکتشاف، با احداث کارخانه تحول قابل‌ملاحظه‌ای در میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال جنوب استان کرمان ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان درصدد است که این مدل از سرمایه‌گذاری را در سایر حوزه‌های معدنی هم گروه ازجمله مس و آهن به صورت منطقه‌ای در جنوب استان کرمان اجرا کند که در این جلسه احداث کارخانه فرآوری مس هم در نزدیکی یکی از معادن مس به همین شرح مورد موافقت قرار گرفت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۵۵
کد مطلب: 8938