گروه صنایع معدنی سیمان
 
تعاملات گسترده برای بزرگ‌ترین گردهمایی سیمان در اصفهان
نمایشگاه بین‌المللی صنعت سیمان در اصفهان برگزار می‌شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان، 8 هزار متر فضای نمایشگاهی مشتمل بر سه سالن نمایشگاهی خود را از 27 تا 30 خرداد ماه به نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سیمان با رویکرد بازار، صادرات، تجهیزات و محیط زیست اختصاص داده است.
به گزارش ماین نیوز، با وجود ظرفیت‌های وسیع صنعت سیمان و وجود 70 کارخانه فعال در کشور، نیاز به وجود نمایشگاهی مستقل و بزرگ در این زمینه به شدت احساس می‌شود.

استان اصفهان نیز با دارا بودن واحدهای عظیم تولیدی که توانمندی خود را در این بخش به اثبات رسانده و به برندهای مطرح کشور و خاورمیانه تبدیل شده‌اند، نیازمند نمایشگاهی جامع در این خصوص است.

با توجه به اینکه ایران سومین تولیدکننده سیمان جهان است، متأسفانه نمایشگاهی در خور شأن این صنعت در کشور برگزار نمی‌شود؛ نمایشگاهی که بتواند جزو نخستین‌ها در جهان باشد و رخداد بین‌المللی مهمی محسوب شود.

تنها نمایشگاه مؤثر و جامعی که تاکنون در این زمینه برگزار می‌شده است، از سوی انجمن سیمان وقت ترتیب داده می‌شد که آخرین دوره خود را در سال 1390 برگزار کرد. این نمایشگاه که تلاش می‌شد تمام نیازهای صنعت سیمان در آن پوشش داده شود، مکانی برای حضور تمام مدیران سیمان ایران بود، اما پس از آن نمایشگاهی درخور، جامع و هدف گذاری شده برگزار نشده بود.

به همین دلیل نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت سیمان در اصفهان با حضور بیش از یکصد شرکت کننده برگزار می‌شود که 20 درصد مشارکت کنندگان آن شامل شرکت‌های خارجی و یا دارندگان نمایندگی خارجی هستند.

شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، تأمین کننده، تجهیز کننده، پیمانکاران و مشاوران صنعت سیمان در تمامی حوزه‌ها از بخش مشاوره تا تأمین مواد اولیه هستند، همچنین هلدینگ‌های بزرگ سیمان ایران یعنی فارس، خوزستان و غدیر در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

شرکت FLsmith و شرکت‌هایی از کشورهای هند، ترکیه، برزیل و چین نیز در این نمایشگاه مشارکت دارند.

ماهیت این نمایشگاه به گونه‌ای است که علاقه‌مندی به بازدید از سوی متخصصین، صاحب نظران و خریداران سیمان ایران زیاد است و به همین دلیل اقدامات لازم به منظور دعوت از خریداران سیمان ایران در حال انجام است.

برای برگزاری این نمایشگاه تاکنون در دو کنفرانس بزرگ دنیا یعنی Cemtech 2014 و Intecem2014 اطلاع رسانی شده است.

در این رویدادها کاتالوگ، بروشور و اطلاع رسانی جامعی انجام شده و استقبال وسیعی برای حضور و بازدید از سوی خریداران و تأمین کنندگان خارجی سیمان ایران صورت گرفته است.

به طور کلی هدف از برگزاری این نمایشگاه تجهیز صنایع سیمان و توسعه بازار برای صنعت سیمان است. از جمله اهداف و رویکردهای در نظر گرفته شده، تکمیل زنجیره تولید برای دستیابی به اهداف و خدمات با ارزش افزوده بالاتر به منظور افزایش صادرات، توسعه سرمایه گذاری و رفع موانع در حوزه سیمان و صنایع وابسته، انتقال و ارتقای دانش و فناوری و توسعه تکنولوژی ساخت با رویکرد بومی سازی و افزایش تولید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی به صورت قابل اطمینان است.

همچنین هماهنگی‌ها و برنامه ریزی هایی به منظور برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی صورت گرفته است.

نشست‌های بررسی مسائل روز سیمان ایران از دیگر برنامه‌ها است که محورهایی چون بازاریابی و فروش مجازی، آشنایی با دستاوردها و تجهیزات تأمین کنندگان و ارایه دهندگان خدمات از این جمله خواهد بود.

همچنین در صورت همکاری متخصصین و کارشناسان صاحب نام سیمان ایران، انجمن ها و اتحادیه‌های مرتبط با صنعت سیمان، همایش و یا میزگردهای تخصصی نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب: 8917