گروه معادن ساير حوزه ها
 
بزرگترین تولیدکنندگان کبالت جهان کدامند؟
گروه معادن >ساير حوزه ها - سازمان زمین شناسی آمریکا در تازه ترین گزارش خود کنگو (کینشازا) را با 57 هزار تن تولید به عنوان بزرگترین تولیدکننده کبالت جهان در سال 2013 میلادی معرفی کرد.
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، براساس گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) کانادا با تولید 8000 تن و چین با تولید 7100 تن رده های دوم و سوم بزرگترین تولیدکنندگان کبالت جهان را در سال گذشته میلادی به خود اختصاص دادند.

از دیگر تولیدکنندگان عمده کبالت در دنیا می توان به آمریکا، استرالیا، برزیل، کوبا، مراکش، کالدونیای جدید، روسیه و زامبیا اشاره کرد.

مجموع تولید جهانی کبالت در سال 2013 به 120 هزار تن رسید که نسبت به تولید سال 2012 رشد 17 هزار تنی را نشان می دهد.

ذخایر شناخته شده کبالت در جهان به حدود 25 میلیون تن می رسد. این ذخایر عمدتا در کشورهای مس خیز کنگو (کینشازا) و زامبیا، کشورهای دارای ذخایر نیکل مانند استرالیا و در نزدیکی کشورهای جزیره ای مانند کوبا و همچنین کشورهای صاحب ذخایر ماگماتیک نیکل-مس سولفید مانند استرالیا، کانادا، روسیه و آمریکا واقع شده اند. بیش از 120 میلیون تن ذخایر کبالت نیز در گره و پوسته منگنز در کف اقیانوسهای آتلانتیک، هند و پاسیفیک شناسایی شده است.

در سالهای اخیر تولید جهانی کبالت از میزان مصرف آن پیشی گرفته است، در نتیجه بازار کبالت با مازاد مواجه شده و قیمت کبالت نیز تحت فشار زیادی قرار گرفته است. با توجه به اجرای پروژه های توسعه و افزایش تولید کبالت پیش بینی می شود این روند در آینده نیز ادامه یابد.

چین بزرگترین تولیدکننده کبالت پالایش یافته در جهان بوده و یکی از تامین کنندگان اصلی کبالت وارداتی به آمریکا نیز است. بیشتر تولید کبالت پالایش یافته چین مربوط به سنگ کبالت وارداتی از کنگو بوده است.

برای دریافت گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا درباره تولید جهانی کبالت در سال 2013 روی این لینک کلیک نمایید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۴
کد مطلب: 5748