خط و نشان وزارت صنعت برای انجمن سیمان

افزایش قیمت سیمان تکذیب شد

خبرگزاری ايسنا , 1 فروردين 1393 ساعت 21:53

افزایش قیمت سیمان منوط به کارگروه تنظیم بازار است و انجمن سیمان حق افزایش قیمت سیمان را بدون اجازه این کار گروه ندارد.


به گزارش ماین نیوز، یزدان سیف، مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر، اظهار کرد: انجمن سیمان اطلاع رسانی کرده است که قرار است قیمت گذاری سیمان را از این پس انجام دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که قیمتگذاری سیمان به انجمن سیمان واگذار نشده است و کار گروه تنظیم بازار همچنان موظف به قیمتگذاری این کالا و سایر کالاهای اساسی است.

مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه انجمن سیمان اعلام کرده است که می‌خواهد قیمت سیمان را 14 تا 21 درصد افزایش دهد، سال قبل توافقی برای واگذاری قیمتگذاری سیمان به انجمن سیمان شده است، این توافقنامه مربوط به سال آینده است و الان چنین توافقی مورد قبول ما نیست.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرای فاز دوم هدفمندسازی هر گونه قیمتگذاری و تنظیم بازار کالای اساسی باید بر عهده کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد، خاطر نشان کرد: آیین‌نامه این قانون نیز در حال تدوین است و از سال جاری مبنای عمل قرار می‌گیرد.

مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ما به انجمن سیمان نامه‌ای زده‌ایم که هر گونه افزایش قیمت سیمان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی با بیان این که معاون اول رییس جمهوری تاکید کرده است که قیمتگذاری کالاهای اساسی هم‌چنان بر عهده ستاد تنظیم بازار، گفت: بنابراین اظهارنظر انجمن سیمان مبنی بر افزایش 14 تا 21 درصدی قیمت سیمان در سال جاری کذب است و ما آن را رد می‌کنیم.


کد مطلب: 5668

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/5668/افزایش-قیمت-سیمان-تکذیب

ماین نیوز
  http://www.minews.ir