گروه معادن
 
همت بالندگی در معدن موته اصفهان
بهره برداری از معدن دره اشکی در سال تولید ، پشتیبانی ها ومانع زدایی ها
گروه معادن - با بهره‌برداری از معدن طلای دره‌اشکی در استان اصفهان در سال جاری تعداد معادن فعال مجتمع به ۳ معدن خواهد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر مجتمع طلای موته در اصفهان، هم‌اکنون دو معدن را در این مجتمع معدنی فعال دانست و گفت: پس از گذشت پنج سال موفق به دریافت مجوز زیست‌محیطی برای دریافت پروانه معدن دره‌اشکی شدیم و پیش بینی می‌شود ابتدای امسال دریافت پروانه بهره برداری این معدن محقق شود.

علیرضا طالاری افزود: با بهره‌برداری از معدن طلای دره اشکی علاوه بر اینکه ذخیره طلای مجتمع از حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن به سه میلیون تن افزایش خواهد یافت و بر طول عمر مجتمع نیز اضافه خواهد شد.

وی، بهره‌برداری از معدن طلای سنجده را ازجمله طرح‌های در دست اجرای مجتمع برشمردو گفت: اکنون پیمانکار آن انتخاب و قرارداد سه‌ساله امضا شده است و از ابتدای دی‌ماه عملیات بهره‌برداری از معدن کلید خورد.

مدیر مجتمع طلای موته در اصفهان، همچنین طرح مدار آبگیری و استحصال طلا از سد باطله قدیمی را از جمله طرح‌های توسعه‌ای مجتمع طلای موته برشمرد و گفت: اجرای این طرح موجب می‌شود علاوه بر اهداف زیست‌محیطی، حدود ۸۵ درصد آب موردمصرف در کارخانه بازگشت داشته باشد و سالیانه حدود ۴۰ کیلوگرم از سد باطله‌های قدیمی استحصال شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۵
کد مطلب: 55805
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما