گروه صنایع معدنی فولاد
 
با هدف اجرای طرح تحول دیجیتال انجام شد؛
هوشمندسازی سیستمها در واحد احیا مستقیم مجتمع فولاد سبا
گروه صنایع معدنی >فولاد - در راستای هوشمندسازی سیستمها در حوزه تحول دیجیتال در فولاد مبارکه، فاز نخست انتقال داده ها از شبکه داخلی اتوماسیون احیا مستقیم مجتمع فولاد سبا به سیستم EIS با همکاری تیم فنی احیا مستقیم و شرکت ایریسا با موفقیت انجام شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا با بیان اینکه پروژه هوشمندسازی در دو فاز تعریف شده است ادامه داد: در فاز اول دیتاهای لازم از طریق نصب سرور و لینک شدن آن به سوییچ اصلی اتوماسیون این اجازه را به کاربران تعریف‌شده می‌دهد که اطلاعات محدودی شامل کنتورهای تولید و مصرف و دیتاهای اصلی فرایند در اختیار ایشان قرار گیرد. در این فاز اطلاعات کنتورهای اصلی تولید و مصرف در سیستم EIS بدون دخالت اپراتور ثبت می‌شوند. همچنین قسمتی از این اطلاعات به پروژه هوشمندسازی فولادسازی مجتمع فولاد سبا متصل شده و باعث مدیریت مصرف مواد اولیه و آهن اسفنجی آن واحد بر اساس کیفیت آن‌ها می‌شود.

رجبی گفت: در فاز دوم تمامی اطلاعات فرایندی و تجهیزاتی که روی سیستم‌های HMI احیا مستقیم مجتمع فولاد سباست از طریق شبکه داخلی در اختیار کارشناسان و کاربران آن‌ها قرار خواهد گرفت.

رئیس آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا یکی از فواید مهم اجرای فاز دوم را نظارت لحظه‌ای بر تجهیزات و ترند کردن اطلاعات مربوط به آن‌ها توسط کارشناسان آن تجهیز و کارشناسان فرایندی خارج از اتاق کنترل برشمرد.

وی در پایان از حمایت‌های مدیریت مجتمع فولاد سبا و تلاش همکاران، پیمانکاران، شرکای تجاری و ذی‌نفعان که در این اجرای این پروژه یاری رساندند، تشکر و قدردانی کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب: 55770
 
مرجع : سایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان