گروه صنایع معدنی فولاد
 
افق روشن‌تر صنعت فولاد با عملیاتی شدن توافق ایران و چین
گروه صنایع معدنی >فولاد - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و چین با توجه به تشدید تحریم‌ها در بخش صنعت فولاد اقدامی بسیار موثر و مفید است و این همکاری‌ها به ویژه در حوزه تولید ورق فولادی برای صنعت فولاد کشور گامی رو به جلو تلقی می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رسول خلیفه‌سلطانی درباره امضای سند همکاری ۲۵ ساله چین و ایران گفت: همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و چین با توجه به تشدید تحریم‌ها در بخش صنعت فولاد اقدامی بسیار موثر و مفید است و توسعه مناسبات دو کشور را بیشتر فراهم خواهد کرد و از انجا که ایران واردکننده برخی محصولات فولادی از چین است، گسترش همکاری‌های دو کشور به نفع صنعت فولاد خواهد بود.

دیر انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور افزود: این همکاری‌ها به ویژه در حوزه تولید ورق فولادی برای صنعت فولاد کشور گامی رو به جلو تلقی می‌شود؛ هرچند ما به اندازه کافی تولید داریم، اما سرمایه‌گذاری چین در این بخش می‌تواند پاسخگوی تقاضای کشور در این حوزه باشد.

وی تصریح کرد: هر چند این سند کلی است و جزییات اجرای آن هنوز مشخص نشده است، ولی کلیت طرح و سند بسیار خوب تلقی می‌شود. با توجه به شرایط تحریم‌ها و جایگاه نخست چین در تولید فولاد، ایران می‌تواند با جذب سرمایه طرح‌های توسعه‌ای فولاد خود را به سرانجام برساند.

خلیفه‌سلطانی با بیان اینکه همکاری ایران با چین در حوزه معادن به ویژه در زمینه بهره‌برداری و استخراج می‌تواند شکوفایی این حوزه را برای ایران داشته باشد، گفت: ایران در بحث اکتشاف خیلی عقب است وسرمایه‌گذاری در اکتشافات و توسعه پهنه‌های معدنی از جمله امور زیربنایی مهم است که با کمک چینی‌ها این مهم قابل انجام است.

گفتنی است، بند ۱۴ برنامه جامع همکاری ایران و چین به توسعه همکاری‌ها در بخش فولاد و معادن اختصاص دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱
کد مطلب: 55735
 
مرجع : فولادبان