گروه معادن زغال‌سنگ
 
ریزش معدن زغالسنگ در کوهبنان باعث کشته شدن ۱ کارگر شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: بر اثر ریزش معدن زغالسنگ در کوهبنان ۳ کارگر مصدوم و یک نفر جان خود را از دست داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا اسماعیلی در کرمان اظهار داشت: معدن زغالسنگ هشونی در شهرستان کوهبنان شب گذشته ریزش داشته است و بر اثر این ریزش کوه تعدادی از کارگران استخراج معدن دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه بر اثر ریزش معدن زغالسنگ در کوهبنان متاسفانه 3 کارگر مصدوم و یک نفر جان خود را از دست داده است گفت: حسین یاروش یکی از کارگرانی است که متاسفانه در محل ریزش معدن جان خود را از دست داده است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه دلیل ریزش معدن توسط کارشناسان امروز بررسی و نتیجه آن اعلام می‌شود افزود: مصدومین حادثه به بیمارستان منتقل شده‌اند.

مرگ یک کارگر بر اثر حادثه در معدن «هشونی» کوهبنان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کوهبنان گفت: شب گذشته حادثه در معدن هشونی کوهبنان جان یک کارگر را گرفت.

محسن سیف‌اللهی امروز در کوهبنان اظهار داشت: معدن هشونی کوهبنان جزو یکی از معادن فعال در شهرستان است که از ذخیره بالایی برخوردار بوده و به‌صورت دولتی زیر نظر شرکت ذغال‌سنگ ‌استان کرمان فعالیت دارد.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان خاطرنشان کرد: متاسفانه در ساعت 20 و 45 دقیقه شب گذشته یکی از کارگران معدن هشونی بخش طغرالجرد در حین انجام کار به‌دلیل ریزش ذغال جان خود را از دست داد.

وی توضیح داد: چهار کارگر در یکی از تونل‌های معدن هشونی مشغول به‌کار بودند و تلاش می‌کردند که با نصب آخرین ستون از تونل خارج شوند که دچار حادثه شدند و در این حادثه متاسفانه یک کارگر جان خود را از دست داد و سه کارگر دیگر هم توسط گروه امداد و نجات معدن نجات پیدا کردند.

وی تاکید کرد: پس از این حادثه بازرس ویژه اداره کار استان به همراه مسئولان مربوطه در محل حادثه حضور پیدا کردند و علت حادثه در دست بررسی است.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان افزود: این کارگر متولد سال ۵۶ و اهل شهرستان زابل است که با داشتن چهار فرزند ساکن منطقه پابدانا است.

وی ابراز داشت: همواره بر ایمنی و رعایت نکات ضروری در معادن ذغال‌سنگ تاکید داشتیم که این مهم با حساسیت مدیریت شرکت ذغال‌سنگ استان و مدیران مناطق به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

سیف‌اللهی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به فراهم بودن شرایط و رعایت نکات ایمنی در سال جاری شاهد کمترین حوادث جرحی و فوتی در معادن ذغال‌سنگ شهرستان کوهبنان هستیم.

آخرین جزئیات ریزش معدن زغالسنگ کوهبنان/ انتقال پیکر معدن‌کار جان‌باخته به بیرون

رئیس شورای کارگری معدن زغالسنگ هشونی کوهبنان گفت: ۲ ساعت برای انتقال پیکر معدنکار جان باخته به بیرون از معدن طول کشید.

مهدی قنبری رئیس شورای کارگری معدن زغالسنگ هشونی کوهبنان با اشاره به جزئیات ریزش معدن زغالسنگ هشونی در شهرستان کوهبنان اظهار داشت: این حادثه حدود ساعت 20:45 شب گذشته اتفاق افتاد که در زمان حادثه 7 نفر از کارگران در حال استخراج معدن بودند.

وی با بیان اینکه کارگران در افق 2 هزار و 400 متری و لایه 120 تا 150 کار می‌کردند افزود: حادثه در 30 متری زیر زمین و پایین کارگاه اتفاق افتاده و باعث ریزش کمر بالا و پرتاب سنگ شده است.

رئیس شورای کارگری معدن زغالسنگ هشونی کوهبنان با اشاره به اینکه متأسفانه بر اثر ریزش معدن یک نفر که استاد کار معدن بود جان خود را از دست داد گفت: دو نفر مصدوم شدند که یکی از آنها از ناحیه دست چپ و یک نفر از ناحیه پا دچار آسیب شده و خوشبختانه حال عمومی آنها خوب است.

وی با بیان اینکه در این حادثه حسین یاروش استادکار معدن جان خود را از دست داد تصریح کرد: این معدنکار 43 ساله و دارای 4 فرزند است که حدود 17 سال در معدن مشغول استخراج و کار سخت است.

قنبری با اشاره به اینکه یک کارگر معدنکار هر لحظه مرگ را جلوی چشم خود می‌بیند گفت: با توجه به سختی کار معدن می‌بایست با ضریب شغلی به کارگران معدن زودتر بازنشسته شوند نه اینکه این معدنکار 17 سال دوران جوانی خود را زیر زمین و در معدن مشغول کار باشد.

وی با بیان اینکه حدود دو ساعت طول کشید تا پیکر این معدنکار به بیرون از معدن منتقل شد افزود: پیکر حسین یاروش برای تدفین به زادگاهش استان سیستان و بلوچستان منتقل می‌شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب: 55572
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم و فارس