گروه صنایع معدنی فولاد
 
شریعتمداری:
۳۰ درصد بازار محصولات فولادی و ۳۷ درصد سنگ آهن متعلق به صندوق‌های بازنشستگی است
از سال ۱۴۰۰ شرایط مطلوب‌تری برای بازنشستگان فراهم می‌شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - با حضور رییس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروژه گندله‌سازی سه چاهون با ارزش سرمایه‌گذاری روز ۹۳۰۰ میلیارد تومان، اشتغال مستقیم ۷۸۰ نفر واشتغال غیرمستقیم ۱۵۰۰ نفر صبح امروز به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، «محمد شریعتمداری» گفت: موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور یکی از ۵ صندوق مهم بازنشستگی کشور است که تحت مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره می‌شود.

وی تصریح کرد: بازنشستگان این صندوق، تلاشگران پر افتخار زنجیره فولاد کشور هستند که از عمق معادن تا کوره‌های ذوب آهن فعالیت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در نیم قرن اخیر این مردان آهنین، در تولید فولاد و تامین آهن مورد نیاز صنعت ساختمان و پروژه‌های زیر ساختی بزرگ ملی، صنایع خودروسازی و لوازم خانگی نقش بی‌بدیلی ایفا کرده‌اند و مهمتر از همه ساخت و راه اندازی یکایک کارخانه‌جات خطوط تولید فولاد و نورد در کشور تجلی توانمندی، شایستگی فنی، مهندسی و مدیریت این سرزمین است.

شریعتمداری تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را برای تامین رفاه و رفع دغدغه‌های این سرمایه‌های ارزشمند ملی به کار بسته ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در کشور با هدایت رئیس جمهوری اظهار داشت: آرزوی ۱۴ ساله بازنشستگان جامه عمل پوشید و همه نواقص آن در طول این ماه‌ها برطرف شد و از سال ۱۴۰۰ شرایط مطلوب‌تری فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد: مدیریت خردمندانه بر دارایی‌های بازنشستگان در همه صندوق‌ها به ویژه صندوق فولاد، درآمد پایدار و مناسبی را برای آن‌ها ایجاد کرده است.

شریعتمداری گفت: پرداخت معوقات بازنشستگان از سال ۹۱، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی صندوق بازنشستگی فولاد یکی از مظاهر فعالیت‌های انجام شده است، اقدام دیگر افزایش سود سه برابری حاصل از فعالیت صندوق‌ها است.

وی بیان کرد: ۳۰ درصد از سهم بازار محصولات فولادی، حدود ۳۷ درصد بازار سنگ آهن و ۷۰ درصد از تولید ذغال سنگ کشور متعلق به مجموعه صندوق‌های بازنشستگی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۱۱۰۰ کیلومتر پروژه انتقال مواد نفتی و انرژی گوره به جاسک و ریل مورد نیاز از چابهار به زاهدان تولید محصولات مربوط به این صندوق‌ها است.

شریعتمداری ادامه داد: در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه را در حوزه فولادی این صندوق‌ها به همراه شرکای خود در حال اجرا دارند.

وی درباره پروژه گندله‌سازی سه چاهون یزد اظهارداشت: گندله‌سازی سه چاهون یکی از طرح‌هایی است که با ۹۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طی ۳۶ ماه انجام شد.

شریعتمداری این پروژه را بزرگترین گندله‌سازی کوره دوار در کشور دانست که به دست صنعت‌گران ایرانی انجام شده است.

وی تصریح کرد: اگرچه شرکت‌های چینی و ژاپنی این طرح را شروع کردند اما با تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا این طرح به دست صنعتگران ایرانی به پایان رسید و بسیاری از تولیدات آن داخلی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۵
کد مطلب: 55504
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا