گروه صنایع معدنی فولاد
 
آغاز ساخت کارخانه کنسانتره ۲ میلیون تنی در بافق
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور: پیش بینی می‌شود این کارخانه کنسانتره در ۳۶ ماه آینده به بهره برداری برسد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در حاشیه افتتاح گندله پنج میلیون تنی سه چاهون بافق، گفت: دو پروژه مهم در شرکت سنگ آهن مرکزی در دستور کار قرار گرفته که یکی از ان‌ها احداث کارخانه تولید کنسانتره ۲ میلیون تنی است.آغاز ساخت کارخانه کنسانتره ۲ میلیون تنی در بافق

رضا مسرور افزود: پیش بینی می‌شود این پروژه در ۳۶ ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور تصریح کرد: پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی به منظور تکمیل زنجیره فولاد در دست اقدام است که سعی می‌شود در سال آینده اجرایی شود.

محمد رضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این مراسم، گفت: بسیاری از محرومیت‌های شهرستان به علت تاخیر در احداث کارخانه‌های جوار معدنی است که امروز یکی از آن پروژه ها، کارخانه گندله سازی پنج میلیون تنی افتتاح شد.

وی ابراز امیدواری کرد که بهره برداری از این پروژه‌ها، ضمن افزایش ظرفیت‌های معدنی، ارزش افزوده فراوری را افزایش دهد و منجر به توسعه و رشد منطقه شود.

کلنگ کارخانه تولید کنسانتره ۲ میلیون تنی با حضور معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جمعی دیگر از مسوولان کشوری، استانی و محلی به زمین زده شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۴
کد مطلب: 55503
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما