گروه صنایع معدنی فولاد
 
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد:
همه محصولات فولاد مبارکه در بورس عرضه می شود و امکان رانت وجود ندارد
باید به سمت تولید فولاد با ارزش افزوده بالا برویم
گروه صنایع معدنی >فولاد - عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: همه تولیدات شرکت فولاد مبارکه در بورس عرضه می شود و خرید از بورس هم براساس رقابت انجام می شود پس امکان رانت فراهم نیست.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا شهرستانی با تاکید بر اهمیت ورود صنعت فولاد جهان به تولید فولاد با ارزش افزوده بالا اظهار داشت: برنامه ریزی چین در سال ۲۰۲۱ بر کاهش ۳ درصدی فولاد خام استوار است و به جای آن ۱۵ درصد کل تولید فولاد خود را بر فولادهای باکیفیت و با قیمت بیش از هزار دلار به ازای هرتن اختصاص داده است.

وی افزود: برنامه ریزی چین در سال جاری میلادی بر تولید بالغ بر ۱۵۰ میلیون تن فولادهای خاص است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: این اتفاق درچین باید هشداری برای صنعت فولاد کشور باشد چرا که رقابت در صنعت فولاد حرف اول را می زند.

وی با اشاره به چشم انداز تولید فولاد ۵۵ میلیون تنی در چشم انداز ۱۴۰۴ که ۳۰ میلیون تن آن در بخش صادرات تعریف شده است، تصریح کرد: نباید فرصت سوزی کرد و از اکنون باید بر فولاد با ارزش افزوده بالا سرمایه گذاری کرد.

شهرستانی گفت: لازم است برنامه ریزی های صنعت فولاد کشور هماهنگ با دنیا و به ویژه کشور چین باشد تا زیرساخت ها و کارخانه های تازه تاسیس فولادی در کشور بر تولید فولاد با ارزش افزوده بالا و متناسب با سیستم انقلاب صنعتی چهارم تمرکز کنند.

وی افزود: نیاز است که علاوه بر اطلاع رسانی به واحدهای تولیدی فولاد، دولتمردان و سیاست گذاران هم در جریان این موضوع باشند و با برگزاری سمینارها و دعوت از کارشناسان بین المللی با اشراف به اهمیت این موضوع، صنعت فولاد را به روز کنیم تا بتوانیم جایگاه فولاد ایران در جهان را حفظ و ارتقاء بخشیم.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با توضیح اینکه تولیدات شرکت فولاد مبارکه براساس ثبت سفارش است، گفت: همه تولیدات شرکت فولاد مبارکه در بورس عرضه می شود و خرید از بورس هم براساس رقابت انجام می شود پس امکان رانت فراهم نیست.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 55490
 
مرجع : ایراسین