گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
گسترش بومی‌سازی و ارتقای فناوری چشم‌انداز ستصا
گروه تجهيزات و ماشين آلات - سال‌ها است بسیاری از کارشناسان معتقدند تنها راه نجات اقتصاد کشور و عبور از تحریم‌های ضالمانه بر اساس نگاه به داخل و بومی‌سازی است. لذا در راستای رشد و شکوفایی صنعت ساخت تجهیزات و ماشین‌‌آلات صنعتی، مدیران و صاحبان این بخش از صنعت را بر آن داشت تا بنا به ضرورت، تاسیس انجمن یا سندیکایی در این حوزه را مورد توجه قرار دهند. بر همین اساس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی (ستصا) در آذرماه سال ۷۷ در وزارت صنایع تشکیل تاسیس گردید.
 
به گزارش ماین نیوز، گسترش بومی‌سازی و ارتقای فناوری و توسعه روابط تجاری در بازارهای داخلی و بین‌المللی محصولات و خدمات سازندگان تجهیزات صنعتی ایرانی چشم‌انداز (ستصا) است.

بر اساس گزارش عملکرد این انجمن در سال ۹۸ ثبت‌نام اعضا در وندور لیست‌ها و معرفى توانمندى‌ها منجر گردید تا٩٠ درصد اعضاى انجمن‌ها با موافقت معاونت توسعه و مهندس شرکت نفت در AVL بلند شرکت نفت قرار گرفتند.

در جهت معرفى توانمندى‌هاى اعضا چاپ کتاب انگلیسى و توانمندى اعضاى و توزیع گسترده به ویژه به وابسته‌هاى بازرگانى سفارتخانه‌ها، در جهت حمایت از ساخت داخل، ممنوع الورود کردن یا محدود کردن محصولاتى که امکان ساخت داخل آن‌ها وجود دارد تحت فرآیند خاص و تعامل با وزارت صمت، همکارى با مرکز فناورى نهاد ریاست جمهورى براى توسعه صنعت ماشین‌سازى و حمایت آن‌ها، همکارى با بنیاد علمى نخبگان در جهت رفع مشکلات مهندسى اعضا، عقد تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء در خصوص همکارى و معرفى سازندگان توانمند در اجراى پروژه‌هاى قرارگاه از جمله دستاوردهای انجمن است.

همچنین پیگیرى مستمر مسئله خروج فولاد مبارکه از تمکین به قانون حداکثر و بازگردانى ایشان به مسیر تابعیت از قانون در طرح نورد گرم به ارزش بیش از ٥٠٠ میلیون دلار، تشکیل کمیته فولاد متشکل از پنج عضو سازندگان تجهیزات فولادسازى و عقد تفاهم نامه همکارى بین آن‌ها جهت اجراى پروژه خط تولید نورد گرم فولاد مبارکه و در نهایت رتبه‌بندى تعدادى از اعضاى انجمن براساس دستورالعمل رتبه‌بندى مرکز ملى رتبه‌بندى اتاق ایران از دیگر اقدامات و دستاوردهای ستصا است.

با توجه به انتخابات انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) که در تاریخ 6 اسفندماه برگزار گردید بر اساس نتیجه شمارش آرا امیرعباس اختراعی با ۳۳ رای، محمود سپهبدنیا با ۲۵ رای، جعفر صفری ۲۲ رای، محمدحسین بصیری ۲۱ رای، عبدالمهدی رضازاده با ۲۱ رای، عباس جهانی با ۲۱ رای و رضا راحی کرمانی با ۱۹ رای انتخاب شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
کد مطلب: 55364
 
مرجع : پایگاه خبری معدن نیوز