گروه صنایع معدنی سیمان
 
رانت ۵۶۰ هزار تومانی سیمان به جیب دلالان می رود
افزایش قیمت گاز کارخانجات در راستای حمایت از تولید نیست
گروه صنایع معدنی >سیمان - یک تولیدکننده با بیان این که اقدام مجلس در افزایش ۳ برابری قیمت گاز کارخانجات سیمان در راستای حمایت از تولید نیست گفت: قیمت سیمان در بازار۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود اما کارخانجات مکلفند این سیمان را به قیمت حدود ۳۴۰ هزار تومان بفروشند.
 
به گزارش ماین نیوز، ابراهیم غلام زاده با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی مصوبه ای در قانون بودجه سال 1400 را به تصویب رسانده که قیمت گاز کارخانجات سیمان سه برابر خواهد شد، اظهارداشت: این افزایش قیمت گاز به قیمت تمام شده سیمان اضافه خواهد شد و در سال آینده باعث افزایش قیمت سیمان خواهد شد .

وی با تأکید بر اینکه مصوبه سیمانی مجلس به افزایش قیمت مسکن دامن خواهد زد، افزود: متاسفانه در حالتی که انجمن سیمان کشور دوره مدیریتش تمام شده و انتخاباتش را نیز به بهانه کرونا لغو کرده و درگیر کارهای سیاسی برای انتخاب مجددشان هستند ، صنعت سیمان با چالشهای متعددی مواجه هست .

این تولیدکننده سیمان گفت: بزرگترین چالش صنعت سیمان ، قیمت آن هست که سالهاست سرکوب شده و توجیه افتصادی این صنعت را از بین برده است . در حالی که قیمت سیمان در بازار بین 700 تا 900 هزار تومان خرید و فروش می شود کارخانجات مکلفند این سیمان را به قیمت حدود 340 هزار تومان بفروشند و سود مابین آن که در حدود 560 هزار تومان می شود نصیب واسطه ها و دلالان میشود و این صنعت عظیم از این سود بی بهره مانده است .

غلام زاده تصریح کرد: مجلس شعار حمایت از محرومین و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن می دهد ، در همان حالی که مصوبه ای را تصویب می کند که به افزایش قیمت سیمان و مصنوعات سیمانی و نهایتا مسکن مواجه خواهد شد و انجمن سیمان کشور هم حضور ندارد تا از حق این صنعت دفاع کند .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۷
کد مطلب: 55346
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم