گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر اکتشافات ایمیدرو:
برای تحقق چشم انداز فولاد، اکتشافات عمقی بیشتر شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر اکتشافات ایمیدرو در میزگرد تخصصی توسعه اکتشافات ذخایر جدید سنگ آهن،‌ لزوم توجه ویژه و استفاده از تکنولوژی‌های روز - راه اندازی معادن راکد گفت: برای تامین مواد اولیه فولاد در افق ۱۴۰۴ اتتظار داریم فعالیت برای اکتشافات عمقی بیشتر شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علی اصغرزاده با بیان این مطلب افزود: ایمیدرو روی ۷۰۰ هزار کیلومترمربع فعالیت اکتشافی انجام داده و نتیجه آن یافتن ۱۷۰۰ اندیس معدنی بوده است. از ۱۷۰۰ اندیس اکتشاف شده برای ۴۰۰ مورد از آنها که محدوده های فلزی هستند درخواست پروانه اکتشاف داده شده و از این میزان ۸۸ مورد پروانه کشف گرفته و امیدواریم بتوانیم از آنها استفاده بهینه داشته باشیم‌.

وی ادامه داد: برای اکتشاف سنگ آهن در کرمانشاه و کردستان کار کردیم و نتیجه آن پیدا کردن اندیسهای جدید بود. در جنوب ایران نیز در پهنه آباده-جازموریان فعالیت داشتیم و ۱۰ شرکت خصوصی روی آن کار کردند. در شمال شرق کشور نیز در سنگان با کمک سازمان زمین شناسی ۲۹ اندیس پیدا شده است.

وی افزود: در استانهای یزد، اصفهان و خراسان جنوبی فعالیت اکتشافی انجام شده که نتیجه ۲۰ محدوده جدید معدنی است است.

به گفته وی، ایمیدرو با کمک شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، یک میلیارد تن به ذخایر سنگ آهن کشور اضافه شده است.

اصغرزاده افزود: در چشم انداز فولاد و تولید ۵۵ میلیون تن فولاد انتظار داریم فعالیت روی ذخایر عمیقتر و پوشیده افزایش یابد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب: 55319
 
مرجع : ایراسین