گروه معادن مس
 
چرا به فلز سرخ «دکتر مس» می گویند؟
گروه معادن >مس - مس را رهبر فلزات پایه می‌دانند و اغلب، قیمت‌های آلومینیوم، نیکل، سرب و سایر کالاهای صنعتی از نرخ این فلز سرخ تبعیت می‌کنند. علاوه بر لیدری بازار فلزات، تقاضا و قیمت مس را می توان به عنوان یک شاخص معتبر برای وضعیت اقتصاد جهانی در نظر گرفت و سوابق قبلی شاخص قیمت و تقاضای مس نیز به درستی روند اقتصاد جهانی را نشان داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، کاربردهای گسترده‌ای که مس در اکثر بخش های اقتصادی، از خانه ها و کارخانه ها گرفته تا الکترونیک و تولید برق و انتقال، دارد باعث شده است تا تقاضا و قیمت مس را بتوان به عنوان یک شاخص معتبر برای وضعیت اقتصاد جهانی در نظر گرفت.

به طور کلی، افزایش قیمت مس حاکی از تقاضای شدید مس و از این رو، یک اقتصاد جهانی رو به رشد است، در حالی که کاهش قیمت مس ممکن است نشان دهنده تقاضای کند و کندی قریب الوقوع اقتصادی باشد.

سوابق قبلی هم درستی این شاخص را نشان می‌دهد و به دلیل اینکه قبلا توانسته بود بیماری اقتصاد جهانی را زودتر تشخیص دهد و زودتر از بقیه شاخص‌ها ریزش کند، لقب "دکتر مس" را به دست آورده است و به این دلیل تحلیل‌گران، برای بررسی شرایط اقتصاد جهانی، قیمت مس را با دقت بیشتری رصد می‌کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۸
کد مطلب: 55299
 
مرجع : کالاخبر