گروه معادن
 
ثبت معدن آلبلاغ اسفراین به ایمیدرو واگذار شد
گروه معادن - سرپرست سازمان صنعت و معدن خراسان شمالی گفت: با اخذ مجوز‌های لازم از سازمان حفاظت محیط زیست، ثبت معدن آلبلاغ به شرکت ایمیدرو واگذار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سرپرست سازمان صنعت و معدن خراسان شمالی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شرکت ایمیدرو معدن آلبلاغ اسفراین را ثبت می‌کندشبکه اترک، با بیان اینکه معدن آلبلاغ در منطقه حفاظت شده قرار گرفته، گفت: بر این اساس امکان ثبت این منطقه از سوی متقاضیان و سرمایه گذاران بخش معدن فراهم نشد، اما اکنون با اخذ مجوز‌های لازم از سازمان حفاظت محیط زیست، این معدن به شرکت ایمیدرو واگذار شد.

رضازاده با اشاره به صعب العبور بودن منطقه حفاظت از این مکان را دشوار دانست و افزود: عملیات پاکسازی از سوی نیروی انتظامی انجام می‌گرفت، اما چون مداوم نبود فرصت برای بهره برداران غیرمجاز فراهم می‌شد.

وی گفت: پس از درگیری اخیر در معدن آلبلاغ، با مشارکت نیرو‌های یگان ویژه و شرکت حفاظتی، منطقه از وجود برداشت کنندگان غیرمجاز پاکسازی شد.

سرپرست سازمان صنعت و معدن خراسان شمالی، افزود: شرکت حفاظتی طرف قرارداد ایمیدرو با جذب ۷۰ نیرو، بطور رسمی در منطقه مستقر شده است.

رضازاده با اشاره به اینکه اکتشافات ابتدایی و نمونه برداری‌های اولیه از سوی ایمیدرو انجام شده، گفت: با بهبود شرایط جوی این سازمان هم کار اکتشاف تفصیلی خود را و تا خرداد ۱۴۰۰ به پایان خواهد رساند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 55271
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما