گروه صنایع معدنی فولاد
 
ثبت ۹۵۰ ذوب از پاتیل ۱۳۰ تنی فولاد ساخت ذوب آهن اصفهان
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: بیش از ۹۵۰ ذوب از پاتیل ۱۳۰ تنی فولاد ساخت متخصصان شرکت ذوب آهن اصفهان ثبت شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا یزدان پناه مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: نخستین پاتیل ۱۳۰ تنی فولاد خرداد امسال تحویل مدیریت بخش فولادسازی این شرکت شد و از زمان بهره برداری تاکنون بیش از ۹۵۰ ذوب با موفقیت از این پاتیل ثبت شده است.

محمدرضا یزدان پناه افزود: مراحل ساخت پاتیل شامل تهیه نقشه‌های کارگاهی، فناوری اسکلت فلزی وماکنیکی، برنامه ریزی ساخت، تامین مواد اولیه، برشکاری، پرس کاری، مونتاژ، جوشکاری، کنترل کیفیت، ماشین کاری، آزمایشات غیرمخرب در مدت زمان هشت ماه محقق شده است.

او هزینه تامین مواد اولیه برای بازسازی هر پاتیل را ۶ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: همچنین یک پاتیل ساخت خارج که برای بازسازی تحویل بخش فولادسازی شده باهمکاری این مدیریت تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ پاتیل دیگر تعمیر و وارد مدار می‌شود.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۵
کد مطلب: 54691
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان