گروه صنایع معدنی فولاد
 
رتبه نخست برترین فولادسازان جهان در سال ۲۰۲۰
گروه صنایع معدنی >فولاد - تولیدکننده برتر فولاد چین یعنی گروه Baowu Steel Group، پس از مجموعه‌ای از ادغام، یکپارچه‌سازی و توسعه از سال ۲۰۱۶، در آخرین هفته سال ۲۰۲۰، تولید بیش از یک‌صد میلیون تن فولاد خام خود را جشن گرفت، بنابر این به‌طور رسمی خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد خام در جهان مطرح کرد.
به گزارش ماین نیوز و به نقل از وب‌سایت Steel Guru بائو در سال ۲۰۰۶ از ادغام گروه فولادسازی بائو استیل و گروه آهن و فولاد ووهان شکل گرفت.
سپس این شرکت در ژوئن سال ۲۰۱۹، حدود ۵۱ درصد از سهام هلدینگ گروه ماگانگ در آنهویی واقع در شرق چین را نیز به دست آورد. در ادامه Baowu در سال ۲۰۲۰ کنترل گروه آهن و فولاد چونگ کینگ واقع در Chongqing در جنوب غربی چین را نیز به دست گرفت، سپس ۵۱ درصد از سهام کنترلی گروه آهن و فولاد Taiyuan در استان شانشی واقع در شمال چین را نیز تصاحب کرد که این شرکت دومین تولیدکننده بزرگ فولاد ضدزنگ چین بود. بائو استیل محصولات فولادی مانند فولاد ویژه، فولاد ضدزنگ و فولاد کربن استیل را تولید می‌کند. محصولات استنلس استیل و کربن استیل این شرکت به بیش از ۴۰ کشور جهان صادر می‌شود. این شرکت در حوزه‌هایی مانند خودرو، پتروشیمی، حمل‌ونقل، انرژی هسته‌ای، لوازم‌خانگی، فلزکاری، انرژی، ساخت ماشین‌آلات، ابزارهای الکترونیکی و فضانوردی فعالیت می‌کند. چین به سمت هدف نهایی خود یعنی متمرکز کردن بخش فولاد در این کشور پیش رفته است و همچنین قصد دارد تا ۱۰ فولادساز برتر خود را ترغیب کند که ۶۰ درصد از تولیدات خود را به صنایع داخلی این کشور اختصاص دهند. که این هدف هنوز به‌طور کامل تحقق ‌نیافته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۱
کد مطلب: 54679
 
مرجع : دنیای‌اقتصاد