گروه صنایع معدنی فولاد
 
تکمیل زنجیره تولید فولاد در هرمزگان
تولید آهن اسفنجی به ‌۱.۸ میلیون تن می‌رسد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات گفت: بر اساس طرح مطالعاتی، با احداث یک واحد احیا مستقیم در منطقه درگام نخست ۱.۸ میلیون تن آهن اسفنجی تولید خواهد شد که به تبع آن گردش ۴.۵ میلیون تن در سال بار بندری در این منطقه را ایجاد می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، شهریار طاهرپور در دیدار با استاندار هرمزگان اظهار داشت: شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات تاکنون با اجرای طرح‌های عظیم فولادی و تحت لیسانس میدرکس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های داخلی در زنجیره تولید فولاد به ویژه احداث واحدهای احیاء مستقیم و کارخانه‌های ذوب و ریخته گری در کشور مشغول به فعالیت است.

وی افزود: این شرکت تا کنون بیش از 14 پروژه را به اتمام رسانده و برخی از پروژه‌های مهم را نیز در دست اجرا دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات گفت: این شرکت با اتکا به تجربیات زیاد و نیروهای متخصص بومی که در اختیار دارد بنا دارد نسبت به سرمایه گذاری بلند مدت در بخش فولادسازی اقدام کند.

وی ادامه داد: بندر پارسیان به‌دلیل مزایای ویژه و موقعیت استراتژیکی که دارد به عنوان گزینه اصلی این شرکت برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

طاهرپور تصریح کرد: بر اساس طرح مطالعاتی، با احداث یک واحد احیا مستقیم در منطقه در گام نخست 1.8 میلیون تن آهن اسفنجی تولید خواهد شد که به تبع آن گردش 4.5 میلیون تن در سال بار بندری در این منطقه را ایجاد می‌کند.

وی افزود: این ظرفیت می‌تواند از یک‌سو اثرات مثبت مالی و رونق بنادر منطقه ویژه پارسیان را به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر در هزینه‌های جانبی حمل مواد اولیه و گندله آهن صرفه جویی به همراه داشته باشد.

طاهرپور با اشاره به برنامه بلند مدت این شرکت در راستای تکمیل زنجیره فولاد، گفت: تکمیل زنجیره تولید فولاد یکی از برنامه‌های استراتژیک و کلان توسعه کشور و شرکت مهندسی فن آور معادن و فلزات است که می‌تواند نقشی کلیدی در زمینه عملی سازی اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به بازارهای خارجی و نیز توسعه صادرات ایفا کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۴
کد مطلب: 54665
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم