گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیرعامل: تولید معادن زغال‌سنگ کرمان افزایش حداکثری می‌یابد
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل معادن زغال‌سنگ کرمان با اشاره به تولید ۷۲۰ هزار تنی این شرکت در سال گفت: با وجود اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌ها تولید این معادن نزدیک به ۲ میلیون تن در سال هدف گذاری شده و جهش حداکثری تولید زغال‌سنگ در دستور کار است.
 
به گزارش ماین نیوز، باقر نیک‌طبع روز شنبه در آیین رونمایی از کارت خرید اعتباری کارگران زغال سنگ کرمان افزود: با وجود طرح‌های توسعه ای این شرکت طی تفاهم‌نامه با ذوب آهن اصفهان یک و نیم میلیون تن به این شرکت فروش خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر عملیات در پهنه های مختلف جدید همچون آبنیل جنوبی و سراپرده جنوبی، این شرکت طی ۲ هفته آینده برای ایام دهه فجر طرح‌های مهمی را در راستای توسعه این صنعت کلید می زند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات اکتشافی را در هفت پهنه جدید اجرایی کردیم اما بهره برداری از آن زمان بر است اظهار داشت: درصدد سرعت بخشیدن به این فرآیند هستیم که با کمک همکاران هیات مدیره و کارگران شرکت معادن زغال سنگ کرمان اتفاقات بهتری و سریع‌تر در توسعه زغال سنگ کرمان رخ خواهد داد.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان گفت: معادن زغال سنگ کرمان سختی بسیاری از جمله گازخیزی و دارای شیب هستند لذا با این شرایط نمی توانیم تکنولوژی را به این معادن بیاوریم، اما زغال سنگ از جمله پراشتغال‌ترین مشاغل دنیا محسوب می شود و می توانیم اشتغال زایی بیشتری در این صنعت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روی فرزندان کارگران و پرسنل زغال سنگ برای ادامه شغل پدرشان کار می کنیم افزود: ۲ هزار فرزند ممتاز را با پیگیری به شغل پدر تشویق می کنیم و همچنین با بازنشستگی نیروها ۶۰۰ شغل را با خلاء بیمه ای تامین می کنیم که تامین اجتماعی باید در این زمینه کوتاه بیاید که اشتغال جدید ایجاد شود.

وی تصریح کرد: طی ۶ ماه گذشته ارتقای وضعیت معیشتی کارگران شرکت معدن زغال سنگ کرمان ضمن حرکت در راستای جهش تولید آن را به بهره وری گره زده و افزایش درآمدی پرسنل محقق کردیم.

نیک‌طبع بیان داشت: ۸۰ درصد پیشرفت فعلی به خود کارگران، مدیریت و پرسنل برمی گردد و در این راستا با روابط بهتر، فرایند فروش زغال سنگ را در شرایط بهتر رساندیم و به جایی رسیدیم که توان مالی برای حمایت از کارگران محقق شده است.

وی با اشاره به حساب های مسدود و گرفتاری با تمام سازمان‌ها افزود: در این راستا بانک رفاه همراهی مناسبی با ما داشت و تخصیص با اعتبارات، ما را حمایت کرد، اعتبار خوبی برای زغال سنگ ایجاد شد که ۷۰ میلیارد تومان از تقاضای ۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت محقق شد که آن را برای کارگران و سیستم ایمنی معادن هزینه می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان گفت: ممنوعیت قانونی برای افزایش حقوق داشتیم لذا کارت چند منظوره خرید اعتباری را در راستای بهبود وضعیت معیشتی راه اندازی کرده و این کارت ها با اعتبار بانک رفاه کارگران و شرکت معادن زغال سنگ کرمان برای کارگران و خانواده شهدا ایجاد شد.

وی عنوان کرد: این شرکت با ۱۳۳ شهید رکورد دار شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون است و این کارت خرید علاوه بر تخفیف ویژه روی آن، ۲۰ تا ۲۵ درصد توان خرید کارگران معادن را افزایش می دهد، ضمن اینکه با همکاری فروشگاه ها در محدوده معادن تخفیفات افزایش می یابد.

وی با اشاره به همکاری نمایندگان استان کرمان مجلس شورای اسلامی گفت: کارت جایگزین همه کار با قابلیت‌های درمانی و خرید نیز با قابلیت فراگیر شدن در دستور کار قرار گرفته که تحقق آن در حال پیگیری است.

نیک طبع تاکید کرد: چند تفاهم نامه زغال سنگ با بانک رفاه در خصوص وام‌های مورد تقاضای کارگران نهایی شد و در این زمینه تا ۳۰ میلیون بدون ضامن فقط با ضمانت شرکت حتی با نرخ صفر محقق شد و پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تا پایان ۵۰ میلیون تومان با یک ضامن و بیش از آن بر اساس قوانین بانک محقق شد که از هفته گذشته این طرح آغاز شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این زمینه در حال رایزنی با بانک کشاورزی هستیم و هرروز امتیازات بانکی وسیع‌تر برای کارگران زغال سنگ استان کرمان دنبال می شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۳
کد مطلب: 54531
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا