گروه معادن مس
 
با حضور وزیر صمت؛
۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد
گروه معادن >مس - ۷ طرح توسعه‌ای صنعت مس در حوزه تولید و مسئولیت و خدمات اجتماعی در شهرستان رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس و مقامات محلی افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، وزیر صمت در ابتدای سفر خود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه تولید مواد شیمیایی را کلنگ‌زنی کرد. محصول نهایی این کارخانه ۲۰ هزار تن مواد شیمیایی و ۵ هزار تن سولفید کربن در سال است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح مرکز نوآور و شتابدهی شهید ستاری که توسط مجتمع مس سرچشمه راه اندازی شده است از دیگر برنامه های وزیر صمت در شهرستان رفسنجان بود.

افتتاح مرکز بحران ۵۰ تختخوابی شهدای صنعت مس سرچشمه در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) به متراژ ۱۱۰۰ مترمربع، در جریان این سفر انجام شد. همچنین مرکز تصفیه‌خانه آب آشامیدنی رفسنجان از دیگر برنامه های وزیر صمت بود که در جریان این سفر کلنگ زنی شد.

در پایان این سفر وزیر صمت با حضور در مجتمع مس سرچشمه، پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه، پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه و فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه را کلنگ‌زنی کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب: 54518
 
مرجع : ایمیدرو