گروه معادن سنگ آهن
 
فرماندار اسدآباد خبر داد
اخذ پروانه بهره‌برداری کارخانه کنستانتره اسدآباد در آینده نزدیک
گروه معادن >سنگ آهن - فرماندار شهرستان اسدآباد از اخذ پروانه بهره برداری کارخانه کنستانتره شرکت صبانور شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اخذ پروانه بهره برداری این واحد صنعتی مزایای اقتصادی بالایی برای شهرستان به همراه خواهد داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید کتابی چهارشنبه ۱۷ دی ماه در دیدار با رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد، با تأکید بر حمایت از سرمایه گذاران، هر چند محیط زیست در برابر مسائل زیست محیطی دارای وظایف و تکالیفی است، اظهار کرد: برخی از کارخانجات صنعتی اسدآباد دارای مشکل زیست محیطی بوده که باید برای رفع این مشکل واحدها برخورد چکشی نداشته باشیم.

وی بیان کرد: کارخانجات صنعتی در حال فعالیت شهرستان از جمله کارخانه گندله و کنستانتره شرکت صبانور، کارخانه کنستانتره کیهان صنعت و شایان صنعت از نقش مؤثری در اشتغال پایدار منطقه برخوردار هستند که باید برای مرتفع شدن مشکل زیست محیطی آنها با راهنمایی های ارشادی و راهکارهای مناسب نسبت به مرتفع شدن این موضوع اقدام شود.

کتابی همچنین با اشاره به اینکه در آینده نزدیک کارخانه کنستانتره صبانور مجوز بهره برداری خود را اخذ خواهد کرد و اخذ پروانه بهره برداری این واحد صنعتی مزایای اقتصادی بالایی برای شهرستان به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: در حال حاضر موضوع باطله های کنستانتره از نظر زیست محیطی مشکل این واحد در اخذ پروانه بهره برداری بوده که برای این موضوع این واحد دارای طرح است.

وی با اشاره به واحد تولید و ساخت بلوک سبک گازی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجموعه فولاد حسن آباد امام این شهرستان گفت: کارخانه گندله سازی اسدآباد سالانه دارای ۲۰۰ تا ۱۸۰ هزار تن تولید باطله است که برای مرتفع شدن مشکل باطله‌ها طرح تولید بلوک‌ سبک گازی توسط شرکت صبانور پیگیری و استقرار آن در جوار مجموعه فولاد گندله، کنستانتره و فرومنگنز حسن آباد امام منطقه چهاردولی اسدآباد راه اندازی شده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان تعداد اشتغال ایجاد شده طرح فوق را شش نفر برشمرد و مطرح کرد: با راه اندازی این واحد از این پس تولیدات بلوک از باطله ها به بازار عرضه شده و این امر از توجیه اقتصادی خوبی برای کارخانه فوق برخوردار خواهد بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد نیز گفت: در حال حاضر اداره محیط زیست اسدآباد دارای یک پاسگاه در قراکند و یک یگان حفاظت در مرکز اداره بوده که گشت و کنترل منطقه را بر عهده دارد.

مجید اسکندری وسعت منطقه حفاظت شده شهرستان را ۱۰ هزار هکتار برشمرد و یادآور شد: اسدآباد دارای یک منطقه حفاظت شده به نام آلمابلاغ و بخشی از منطقه شکار ممنوع الوند و چندین حوزه آبی به عنوان زیستگاه پرندگان شامل تالاب پیرسلمان، سد نعمت آباد، تصفیه خانه شهر وتالاب فصلی چم‌شور است.

وی همچنین حضور عشایر در منطقه حفاظت شده را در فصل بهار یکی از مهمترین مشکلات هر ساله محیط زیست شهرستان عنوان کرد و گفت: مشکلات زیست محیطی برخی از کارخانجات صنعتی از جمله دیگر مشکلات مطرح محیط زیست شهرستان است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲
کد مطلب: 54476
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا