گروه صنایع معدنی سیمان
 
کوره کارخانه سیمان پیوند گلستان خاموش شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - کارخانه سیمان پیوند گلستان بدلیل عدم تامین سوخت گاز و حتی مازوت تنها پس از یک هفته آغاز به کار، دوباره تعطیل شد.
 
به گزارش ماین نیوز، از اواخر آبان قطعی‌های گاز کارخانه سیمان پیوند گلستان آغاز شد که با نوسانات ایجاد شده، از لحاظ فرآیندی، آسیب‌های بسیار به عملکرد کوره این کارخانه وارد گردید، بطوریکه باعث توقف متعدد تولید و همچنین تحمیل هزینه‌های سنگین تعمیرات اساسی نسوز کوره شد.

کوره کارخانه سیمان پیوند گلستان خاموش شد

مدیرعامل شرکت سیمان پیوند گلستان، با اشاره به این مطلب افزود: با اینکه خرید مازوت بسیار پُرهزینه (هزینه ۵برابری نسبت به گاز) و خارج از ظرفیت شرکت‌های سیمان است، در حال حاضر سیاست شرکت پخش فرآوره‌های نفتی ایران تأمین سوخت نیروگاه‌ها می‌باشد و کلیه شرکت‌های حمل فرآورده‌های نفتی الزاماً برای حمل سوخت برای مراکز مزبور اختصاص داده شده اند به همین علت سوخت رسانی به کارخانه سیمان پیوند گلستان امکان پذیر نبوده و ادامه این وضعیت موجب توقف کارخانه از صبح ۱۵دی گردید.

چهرگانی، با اشاره به اینکه سوخت گاز کارخانه از ۲۴آبان قطع است گفت: مدیرکل گاز استان علت قطعی گاز را دستور از مرکز عنوان می‌کند، اما در همین دوره کارخانه‌های سیمان استانهای همجوار از گاز استفاده می‌کردند.

وی تاکید کرد: با وضعیت بوجود آمده و محدودیت موجودی کلینکر، این کارخانه دیگر قادر به ادامه تولید سیمان نخواهد بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۱
کد مطلب: 54460
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما