گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان:
هفت پهنه جدید معدنی در کرمان به بهره برداری می رسد
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان گفت: بهره برداری از هفت پهنه جدید معدنی این استان بزودی آغاز می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، باقر نیک طبع روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: سال های گذشته به دلیل تصمیم گیری های لحظه ای مدیران متعددی به زغالسنگ آمده اند که این یکی از بزرگترین اشتباهات بود.

وی اظهار داشت: در سال ۹۴ نیز مدیرعامل این مجموعه بودم که بسیاری از کارها اجرایی نشد اما در سال ۹۹ پس از برگشت به این مجموعه بسیاری از آن برنامه ها را توانستیم اجرا کنیم.

نیک طبع با بیان اینکه هدف گذاری ما روی حقوق کارگران است گفت: درحال حاضر حقوق کارگران در طبقات پایین ۲ برابر شده است و در طبقه متوسط نیز بیشتر شده است.

وی ادامه داد: بدهی شرکت زغالسنگ در بخش درمان را تسویه و طرح جدید درمانی برای کارکنان و کارگران به صورت فراگیر و کامل را ایجاد کردیم.

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان گفت: تفاهم نامه ای را با بانک های رفاه و کشاورزی که حساب های مالی شرکت در این مجموعه است منعقد شده و اگر زمانی در بخش های مالی به مشکل بخوریم می توانیم با پشتوانه این بانک ها مشکل را رفع کنیم.

وی از انعقاد تفاهم نامه با ذوب آهن اصفهان خبر داد و افزود: در این تفاهم نامه مقرر شد یک و نیم میلیون تن زغالسنگ به ذوب آهن بفروشیم.

نیک طبع با بیان اینکه برداشت زغالسنگ این شرکت در هر ماه ۵۵ هزار تن است خاطرنشان کرد: در استان کرمان ذخایر بیش از ۲۰۰ سال زغالسنگ داریم که ۷۰ درصد آنها در دست این شرکت است.

وی با بیان اینکه نشستی را با مدیرکل راه آهن کرمان داشتیم ابراز کرد: در این نشست به دنبال ایجاد حمل و نقل کارکنان و کارگران این شرکت با قطار و ایجاد خطوط فرعی برای حمل ریلی زغالسنگ هستیم.

نیک طبع با اشاره به اینکه آخرین نرم افزارهای معادن مربوط به سال ۸۲ است گفت: قصد داریم نرم افزارهای معادن را بروز کنیم که در صورت تحریم ها از طریق کشور ثالث و در صورت برداشتن تحریم با سهولت بهتر این کار را انجام می دهیم.

وی در خصوص بهره وری تولید در این شرکت بیان کرد: برنامه داریم تا پایان سال جاری ۲۵۰ میلیارد تومان ورودی زغالسنگ داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در بهمن ماه سال جاری پرداخت های مربوط به سال ۹۹ مانند عیدی ها و پاداش ها تامین کنیم تا بتوانیم در سال ۱۴۰۰ چند طرح جدید را در شرکت آغاز کنیم.

نیک طبع ادامه داد: اکنون افق زیر ۲۴۰۰ معدن هشونی و افق زیر ۲۴۰۰ معدن اصلی پابدانا آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بالاترین آمار شهدا در وزارت کار را این شرکت دارد گفت: پس از چهار سال نهمین یادواره شهدا شرکت زغالسنگ استان را همزمان با ایام فاطمیه و اولین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه هدف گذاری ما عزت و اقتدار شرکت است افزود: ۴۶۹ میلیارد تومان بدهی های این شرکت که از سال ۶۹ تاکنون بوده تسویه کردیم و امروز به هیچ جا هیچ بدهی معوقه ای نداریم.

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان با بیان اینکه یک آلبوم تولید را طراحی کردیم گفت: در این آلبوم توانمندی معادن را آشکار می کنیم و اختیاری را برای معادن تعریف کردیم که بتوانند با سهولت تولید را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: فروش ضایعات و اموال راکد این شرکت بزودی انجام و هزینه آن برای نوسازی و بهسازی معادن استفاده می شود.

وی از حضور سه هزار و ۱۵ نیرو در این شرکت خبر داد و گفت: نیروهای خود را از نظر معیشتی گروه بندی و بسته های معیشتی را بین آنها توزیع کردیم.

نیک طبع افزود: در بخش درمانی به سه شهرستان زرند، کوهبنان و راور کمک کرده ایم و در بخش آموزشی نیز می توانیم به مناطقی که معادن داریم کمک کنیم تا فرزندان ما بتوانند از آموزش و درمان در این مناطق به خوبی بهره مند شوند.

وی در خصوص صنعت گردشگری در معادن زغالسنگ گفت: برای گردشگری صنعت سرمایه گذارانی اعلام آمادگی کردند بزودی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی تفاهم نامه سه جانبه ای در خصوص راه اندازی اکو توریسم و ژئو توریسم در مناطق معادن زغالسنگ به ویژه در شهرستان کوهبنان انعقاد می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۵
کد مطلب: 54443
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا