گروه معادن مس
 
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت
عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن مشگین‌شهر آغاز شد
گروه معادن >مس - عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن شهرستان مشگین‌شهر روز یکشنبه طی آیینی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح اعلام کرد که پنج پهنه معدنی با ۱۲ معدن دارای پروانه اکتشاف در استان اردبیل شناسایی شده که ۲ مورد آن در شهرستان مشگین‌شهر قرار دارد.

رامین صادقی گفت: معدن مس مشگین‌شهر جزو معادن با ذخیره بالای کشور محسوب می‌شود که برآورد اولیه ذخایر آن ۱۶۰ میلیون تن است که با راه‌اندازی این کارخانه، مس و مولیبدن از این معدن استخراج و فرآوری خواهد شد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای راه‌اندازی این واحد معدنی بیان کرد: در مرحله اول احداث این واحد صنعتی و معدنی ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول کار می‌شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: بر اساس برآورد کارشناسان ذخایر این معدن تا سه برابر قابل افزایش است.

وی ظرفیت تولید مس در این واحد صنعتی و معدنی را ۱۰ هزار تن و ظرفیت تولید مولیبدن را نیز ۱۰۰ تن اعلام کرد.

صادقی بیان کرد: خاک ورودی بخش تولید مس و مولیبدن این واحد صنعتی از پهنه‌ای به وسعت ۳۳ کیلومتر مربع برداشت شده و کارخانه فرآوری آن نیز به وسعت ۵۰ هکتار در اراضی نزدیک معدن در مدت ۲ سال احداث می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی در حال اجرا در شهرستان مشگین‌شهر امروز از استان آذربایجان شرقی وارد این شهرستان در استان اردبیل شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
کد مطلب: 54418
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا