گروه صنایع معدنی سیمان
 
توزیع گاز در کارخانه‌های سیمان اصفهان محدود شد
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گفت: توزیع گاز برای هفت کارخانه سیمان استان با توجه به افزایش شدید مصرف عموم مصرف کنندگان و برای جلوگیری از اُفت فشار بتدریج محدود شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدمصطفی علوی روز چهارشنبه افزود: در چند روز اخیر، میزان مصرف بویژه در بخش خانگی افزایش قابل توجهی یافته و به نقطه هشدار رسیده است به همین دلیل بر اساس تصمیم گرفته شده، توزیع گاز در هفت کارخانه سیمان استان بتدریج کاهش یافت.

وی با بیان اینکه این کارخانه‌ها شامل سه کارخانه در محدوده اصفهان بزرگ و سایر آنها در مناطق دیگر مانند نایین و اردستان قرار دارند، اظهار داشت: مصرف گاز این کارخانه‌ها بین ۸۰ تا ۶۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است.

علوی با تاکید براینکه هیچ اجازه‌ای به این واحدها برای استفاده از سوخت مازوت بویژه در شرایط آلودگی هوای اصفهان داده نشده است، تصریح کرد: یکی از شهرک‌های صنعتی در غرب استان با افت فشار گاز مواجه شده، میزان توزیع گاز در نیروگاه‌های اصفهان نیز مقداری کاهش یافته و اگر میزان مصرف در بین مشترکان خانگی به همین منوال افزایش یابد ممکن است محدودیت‌های بیشتری نیز در آینده وضع شود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر مشکل افت فشار گاز برای مشترکان خانگی در استان اصفهان بوجود نیامده است، خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که محدود شدن توزیع گاز در واحدهای صنعتی و نیروگاه‌ها باعث کاهش تولید و بروز مشکلاتی برای آنها می‌شود به همین دلیل نیاز است تا با مصرف منطقی و بهینه گاز در خانه ها و اداره‌ها، به گازرسانی به صنایع کمک کنند.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان، بیشترین مصرف گاز در روزهای اخیر را بین ۷۸ تا ۷۹ میلیون مترمکعب در شبانه روز اعلام و اضافه کرد: این رقم بسیار بالاست و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود پنج میلیون مترمکعب در بخش خانگی افزایش یافته است.

علوی با بیان اینکه عوامل مختلفی مانند نحوه مصرف مشترکان و شیوع ویروس کرونا در این زمینه تاثیر دارد، از مردم خواست تا با مصرف منطقی، بخاری‌های اضافی خانه را خاموش و به سایر هم ‌استانی ها در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و اداری برای گازرسانی کمک کنند.

به گفته وی، بر اساس پیش بینی هواشناسی اصفهان، دمای هوا در روزهای آینده حدود پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می یابد که همین امر مصرف گاز را بین ۲ تا ۳ درصد افزایش می‌دهد.

 در سال های گذشته بیشترین میزان مصرف گاز در یک شبانه روز در استان اصفهان ۷۶ میلیون مترمکعب بود و امسال با رسیدن مصرف به مرز۸۰ میلیون مترمکعب، رکورد جدیدی در این شاخص ثبت شد که به گفته مسوولان و کارشناسان، سرمای شدید پاییز امسال و همچنین شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا مانند ماندن مردم در خانه و رعایت مسائل بهداشتی از جمله تهویه هوا از جمله عوامل تاثیرگذار در این زمینه بوده است.

مسوولان و کارشناسان تاکید دارند که مشترکان بویژه مصرف کنندگان خانگی باید به مصرف منطقی گاز بیش از پیش توجه کنند در غیر این صورت با تداوم روند افزایشی مصرف ممکن است مشکلاتی مانند افت فشار و نرسیدن گاز به برخی مناطق از جمله در شرق اصفهان بوجود آید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۴
کد مطلب: 54196
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا