گروه صنایع معدنی فولاد
 
ورق قلع اندود و گالوانیزه نیز رشد را ثبت کرد؛
کوره غول فولادسازی ۱۲درجه دیگر داغ‌تر شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در دوره ۸ ماهه منتهی به پایان آبان ماه به ۴۱۶ هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از ۵۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، فولاد مبارکه اصفهان در آبان ماه عملکرد جالب‌توجهی را داشت و مبلغ محقق شده درآمد‌های شرکت در این ماه به ۷۵ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به مهرماه بیش از ۱۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به‌این‌ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در دوره ۸ ماهه منتهی به پایان آبان ماه به ۴۱۶ هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل بیش از ۵۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

انتظار می‌رود که فروش سال این شرکت با ادامه روند فعلی به حدود ۷۰۰ هزار میلیارد ریال برسد.


کوره غول فولادسازی ۱۲درجه دیگر داغ‌تر شد

نرخ فروش محصولات شرکت در آبان ماه رشد محسوسی را داشته‌اند. لازم به ذکر است که فروش‌های مهرماه این شرکت در بورس کالا با توجه به ماهیت سلف این فروش‌ها که مدت‌زمان تحویل پس از خرید یک ماه است، در آبان ماه در صورت‌های مالی شرکت ثبت می‌گردد و درواقع فروش‌های ثبت‌شده در گزارش آبان ماه مربوط به معاملات بورس کالا در مهرماه است و به این دلیل نیز شاهد رشد قیمت‌ها بوده‌ایم. (درحالی‌که در دو هفته اخیر و پس از کاهش قیمت ارز شاهد افت نرخ محصولات فولادی در کشور هستیم.)

نرخ ورق گرم شرکت با ۱۴ درصد رشد به ۱۰۸ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال رسیده است. در خصوص محصولات پوشش‌دار که شامل انواع ورق قلع اندود و گالوانیزه است، افزایش نرخ معادل ۲۱ درصد بوده است و نرخ فروش ورق سرد که کمترین رشد قیمت را به میزان ۶ درصد در ماه قبل داشته به ۱۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به ازای هر تن رسیده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب: 53783
 
مرجع : بورس‌نیوز