گروه معادن
 
معادن تعطیل نیستند
اجازه سرکشی فعالین به واحدها داده شود
گروه معادن - رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اظهار کرد: آمار دقیقی از کارگران معادن فوت شده بر اثر کرونا وجود ندارد اما به نظر می‌رسد کمتر از دیگر مشاغل دچار این مشکل شده باشند چراکه بیشتر پرسنل در معدن مستقر هستند.
 
به گزارش ماین نیوز، بهرام شکوری در مورد فعالیت معادن اظهار داشت: معادن تولیدی تعطیل نیستند و با پروتکل های بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند. نگرانی تولیدکنندگان در این مورد این است که اگر کارکنان و کارگران بیمار شوند و نیروی انسانی آنها دچار مشکل شود در تولید هم تاثیر می‌گذارد به همین علت تمهیدات لازم باید اندیشده شود. اما تعطیلی‌ها در معادن صدق نمی‌کند و همینطور معادن کمترین تاثیرپذیری را از کرونا داشتند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که ناشبی از محدودیت‌ها است، عدم دسترسی فعالین به کارخانه‌ها و معادن‌شان است. نامه‌ای به آقای شافعی نوشته شده و ایشان هم از دکتر نهاوندیان خواستند که تمهیداتی را لحاظ کنند تا فعالین بتوانند به کارخانه‌ها و معادن اطراف شهر سرکشی کنند. بعضی معادن در شهرستان‌های دیگر هستند و ایجاب می‌کند که فعالین شب یا روز با آنها سرکشی کنند. از همین روی برای مدیران، کارشناسان و صاحبان این کسب و کارها باید تسهیل گری های انجام شود.

وی در مورد کارگران فوت شده معادن در اثر کرونا گفت: آمار دقیقی از کارگران فوت شده بر اثر کرونا وجود ندارد اما به نظر می‌رسد کمتر از دیگر مشاغل دچار این مشکل شده باشند چراکه بیشتر پرسنل در معدن مستقر هستند. در دوران کرونا رفت و آمدها هم کمتر شده و فعالین سعی می‌کنند که که از کارگران تست کرونا بگیرند. برای معادنی که در نزدیک شهرهایی هستند و بیشتر کارکنان آن‌ها در آن شهر مستقر هستند و رفت و آمد دارند، در این صورت کنترل‌ها تشدید شده و پروتکل‌ها رعایت می‌شود.

رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی تصریح کرد: در این شرایط کرونایی که بر اقتصاد هم تاثیر گذاشته است دولت باید به همه اقشار از جمله فعالین اقتصادی کمک کند. بسیاری از کسب و کارها به تعطیلی کشیده می‌شوند، نمی‌توانند کارگران خود را تامین کنند و این خود عارضه‌ای برای جامعه ایجاد می‌کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب: 53766
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا