گروه معادن سرب و روی
 
۲۱۰ میلیارد تومان صرف طرح کنسانتره روی مجتمع مهریز شد
گروه معادن >سرب و روی - معاون عمرانی فرمانداری مهریز گفت: ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه صرف طرح توسعه کنسانتره روی مجتمع سرب و روی بهادران این شهرستان شد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا مرادیان روز دوشنبه افزود: در طرح توسعه این مجتمع با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن و اشتغالزایی ۸۰ نفر در شرف بهره‌برداری است .

به گفته وی، هم‌اکنون ظرفیت تولید کنسانتره روی در مجتمع ۱۵۰ هزارتن است که بهره برداری کامل آن نقش مهمی در توسعه استان و منطقه و اشتغال جوانان دارد .

در فاز اول با صرف پنج میلیون دلار و چهار میلیون و ۲۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری و ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شده است .

مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد با دارا بودن ذخائر قابل توجه یکی از بزرگترین معادن جهان است که مطابق قانون معادن به عنوان معدن بزرگ شناخته شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته احداث کارخانجات فرآوری کنسانتره روی همراه با محصولات جانبی (کنسانتره سرب و نقره) و همچنین تجهیز و باطله‌برداری معدن در دستور کار این مجتمع قرار دارد.

هم‌اکنون نیز به موازات اقدامات فوق، استخراج مواد معدنی و فروش محصولات (اکسید روی، کالامین و باریت) در حال انجام است.

مجتمع معدنی مهدی آباد در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر مهریز و ۱۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده است.

در شهرستان مهریز شهرک‌های صنعتی شهید چمران، سایت ۱۹۶ هکتاری، یزدمهر، هرفته، شهرک سنگ، شهرک سریشم و ناحیه صنعتی بهادران با چهار هزار نفر اشتغال فعال است.

مرکز شهرستان مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان و ۴۶۷ آبادی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵
کد مطلب: 53764
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا