گروه معادن
 
فرصت یک ماهه وزیر صمت به معادن غیرفعال
مجوزها را باطل می‌کنیم
گروه معادن - وزیر صمت گفت: دارندگان پروانه بهره‌برداری از معادن فقط یک ماه فرصت دارند تا برای بهره برداری از معادن اقدام کنند در غیر این صورت باطل یا به مزایده گذاشته می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (دوشنبه 3 آذر) پس از حضور در مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: در هفته‌های اول حضورم اتفاقات خوبی در معادن صورت گرفته و ابلاغیه خاصی را در این باره صادر کردم.

وی در توضیح بیشتر افزود: معادنی که فعالیت نداشته و راکد بوده‌اند، وزارت صمت ابلاغ کرد که باید هر چه سریع‌تر در زمینه بهره‌برداری از آنها فعالیت‌های را انجام دهند.

وزیر صمت تصریح کرد: دو ماه از صدور این ابلاغیه گذشته است این در حالی است که حداکثر سه ماه فرصت داشتند و همه کسانی که پروانه بهره‌برداری از معادن گرفته‌اند و یا مجوز اکتشاف داشته و اقدامی انجام نداده‌اند و یا اینکه پروانه بهره‌برداری گرفته و فعالیتی را نداشته‌اند، باید بدانند که فقط یک‌ماه از فرصت درنظر گرفته شده باقی مانده است و اگر اقدام خاصی را انجام ندهند، طبق قانون موظف هستیم مجوزهای آنها را باطل کرده و مجدداً توسط ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به مزایده بگذاریم و به افرادی که اهلیت لازم را دارند مجوز را بدهیم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۳
کد مطلب: 53763
 
مرجع : خبرگزاری فارس