گروه معادن سرب و روی
 
هشدار فرماندار اسفراین به برداشت کنندگان سرب و روی:
احتمال فرونشست تونل های ایجاد شده در معدن آلبلاغ و خطر ریزش
گروه معادن >سرب و روی - فرماندار اسفراین به برداشت کنندگان غیرمجاز ماده معدنی سرب و روی در معدن آبلاغ نسبت به احتمال فرونشست تونل های ایجاد شده و خطر ریزش تونل ها در این معدن هشدار داد.
 
به گزارش ماین نیوز، طاهر رستمی گفت: از آنجاییکه خاک این معدن آهکی بوده و بعد از ریزش باران احتمال فرونشست تونل ها و ریزش وجود دارد و از برداشت کنندگان غیرمجاز درخواست می شود که در منطقه حضور نداشته باشند.

وی افزود: متاسفانه هنوز برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه حضور پیدا می کنند و تاکنون کشفیات زیادی را نیز داشته ایم.

رستمی ادامه داد: به منظور عدم حضور برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه نیروی انتظامی و دادستانی به صورت جدی ورود پیدا کرده اند.

وی در ارتباط با استقرار تیم حفاظتی در منطقه نیز بیان کرد: سومین مرحله از مناقصه برگزار شده و در این مرحله یک شرکت قوی با شرایط خوب اعلام آمادگی کرده و به زودی پاکت ها باز و این تیم در منطقه حضور پیدا خواهند کرد.

این مقام مسئول افزود: مطالعات ساخت راه دسترسی برای تیم حفاظتی به معدن نیز در حال انجام است و عملیات اجرایی به زودی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: استقرار کانکس ها را برای این تیم در منطقه نیز در حال انجام است هرچند که پیشنهاد ساخت جانپناه در منطقه داده شده است و این امر را نیز در حال دنبال کردن هستیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب: 53691
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا